Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

18. 03. 2013 o 13:08

Beľania úspešní v zahraničí

autor: Marián Škuba
1480x čítanéI keď Beľania zasiahnu do jarnej odvety až o dva týždne (VI. liga, skupina Vihorlatsko-Dukelská), už po tomto víkende sa mohli tamojší futbaloví priaznivci tešiť. Radosť im totiž spravili rodáci, ktorí účinkujú v zahraničí.

Rodákom z Belej nad Cirochou, ktorí futbalovo legionárčia v zahraničných ligách sa uplynulý víkend vyradil. Útočník Dávid Škuta prispel svojím premiérovým gólom k výhre Slavie Praha (3:1), brankár Ján Mucha ml. sa výrazne podieľal na víťazstve Evertonu (2:0).

Bližšie informácie máme práve zo sobotňajšieho šlágra anglickej Premiership: Everton - Manchester City (2:0), v ktorom sa zaskvel svojím výborným výkonom brankár domácich "karameliek" Ján Mucha ml. Zákrokmi privádzal "arabský" veľkoklub a Manciniho zverencov do zúfalstva. Vo výbornom futbalovom predstavení bolo všetko... neuznaný domáci gól, červená karta, minútu pred koncom nenariadený pokutový kop pre hostí (za stavu 1:0) a strhujúci záver, keď v nadstavenom čase domáci poistili víťazstvo. Právom bol preto vyhlásený Janko Mucha za "Man of the Match", čize muža zápasu. Po stretnutí sa s ním fotograficky zvečnil Števo Vasilenko, ktorý dodal následovné: "Janko je nielen skvelý športovec, ale aj človek, ktorý sa nehrá na nič. Keď som mu nechal odkaz, že prídem na zápas, počas týždňa mi zavolal a pýtal sa, kedy prídem, či niečo nepotrebujem, napr. odvoz z letiska a podobne. Hoci to nebolo potrebné, týmto na mňa Janko spravil veľký dojem. Veľkosť športovca je podľa mňa v tom, že ostáva nohami na zemi. Janko je toho jasným príkladom. Držím mu preto palce ešte viac ako doteraz."

Na snímke Janko Mucha a Štefan Vasilenko...