Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

19. 03. 2013 o 13:37

František Hanc (aj) manažérom klubu

autor: Marián Škuba
2292x čítanéPočas zimnej prestávky sa udiali u štvrtoligistu MFK Snina novoty aj vo vedení klubu. I keď Vladimír Drobňák v pozícii prezidenta klubu ostáva naďalej, novoobsadený je napr. post manažéra. Stal sa ním František Hanc, aktuálne aj tréner áčka. Novému manažérovi MFK Snina sme položili pár otázok.

Po hráčskej i súčasnej trénerskej činnosti je to pre vás ďalšia etapa uberania sa vo futbalovej činnosti?

"Situácia v klube vychádzala z toho, že Štefan Aľušík má zdravotné problémy, ktoré mu nedovolia venovať sa manažérskej práci naplno. Popri tom sa objavili v klube noví ľudia, obmenil sa výbor, mňa oslovili popri trénerstve s ponukou práce manažéra MFK Snina. Keď sme si prebrali, čo by mala táto činnosť obnášať, aby celá chod klubu nebol iba na jednych pleciach, tak som súhlasil. V novom zložení vedenia pracuje MFK Snina necelý mesiac."

Aké je teda súčasné funkcionárske zloženie MFK Snina?

"Prezidentom aj naďalej ostáva pán Drobňák, viceprezidenti sú Dr. Suchý a Peter Harmaňoš, manažérom som ja, ISSF manažér Ladislav Jankaj, športový riaditeľ mládeže Michal Juško, hospodár klubu Štefan Miško, mediálna a propagačná oblasť Jaroslav Uchytil. Vymenovaná bude Správna rada, členská schôdza by mala byť zvolaná do mesiaca, aby sa všetky nutné náležitosti ujasnili"

Manažérska futbalová činnosť nie je úzko spätá so zeleným trávnikom, ako vaša terajšia trénerská, či pred pár mesiacmi ešte aktívna hráčska. Obnáša starostlivosť o klub vo všetkých kategóriách, počnúc, prípravkou, žiakmi, končiac seniormi. Máte už nejakú konkrétnu predstavu činnosti?

"Chceme potiahnuť mládež súťažne trochu vyššie, na mysli mám mladší i starší dorast, tým, že nás čaká reorganizácia. Nastaviť pravidlá, zlepšiť tréningový proces, vytvoriť podmienky, aby futbal a činnosť MFK Snina chlapcov lákali. Aj v našich amatérskych podmienkach dať činnosti "kultúru" a prospešný smer."

V pozícii vedenia klubu aj vás čakajú isto debaty so zástupcami mesta.

"S predstaviteľmi mesta sme sa po prvý raz v novom klubovom zložení stretli v decembri 2012. Dostali sme isté úlohy, ktoré máme splniť, my sme taktiež niečo žiadali. Myslím si, že s mestom je spolupráca výborná, chcel by som poďakovať primátorovi i poslancom, nielen tým, ktorí sa na stretnutí zúčastnili, ale aj ďalším, ktorí sa o futbalovú problematiku zaujímajú. Členmi výboru by mali byť aj dvaja poslanci mesta Snina - ešte určení nie sú - ich úlohou bude kontrolná činnosť, čomu sa vôbec nebránime. Práve naopak, aj sa tešíme, že budú priamo zainteresovaní, budú vidieť, čo všetko chod klubu obnáša. Sme radi, že mesto Snina je naklonené futbalu, bez jeho pomoci by to nešlo."

Aká je pred vami prichystaná prvá manažérska úloha?

"Rozbieha sa nám jarná odveta, bolo veľa 'behačiek' okolo hráčov, hosťovaní, prestupov, jedni odchádzali, druhí prichádzali, súpisky, bežné, ale nutné futbalové administratívne veci. Vo veľkej miere mi pomáhal Laco Jankaj, zvládli sme to"

Objavila sa v plánoch budúcnosti klubu či futbalu v Snine vôbec aj téma ihriska s umelým trávnatým povrchom?

"Keďže chceme, aby licencia Grassroots pre MFK Snina platila, chceme mať mládež - starších žiakov U14 a U15 v I. lige. Uvidíme, čo sa podarí 'papierovo', dôležitá je aj herná činnosť, podmienky. Do troch rokov musíme mať ihrisko s umelou trávou. Rozhovory prebiehajú, niečo je rozbehnuté, uvidíme, ako to dopadne. Každopádne je naším cieľom skvalitniť podmienky pre mládež, osloviť ju pevným zázemím, lebo v súčasnosti ťahať chlapcov na tréningoch do vody a blata nie je to, čo uspokojí hráčov či ich rodičov. Umelá tráva by futbal v Snine a regióne isto posunula na vyšší level."