Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

20. 03. 2013 o 11:39

"Hami" si päťgólovo pochutil

autor: Marián Škuba
1363x čítanéPočas uplynulého víkendu sa v regióne odohralo iba jediné majstrovské stretnutie. V rámci 17. kola IV. ligy Východ privítala michalovská rezerva na svojej "umelej tráve" Giraltovce. Výsledok 8:1 hovorí za všetko, určite za povšimnutie však stojí aj 5 presných zásahov Michala Hamuľáka. vychádzajúc z jeho futbalovej prezývky: "Hami" si na súperovi päťkrát pochutil...

Kedy naposledy došlo na päťgólovú radosť?

"Tuším ešte v humenskom staršom doraste."

Výsledok 8:1 je viac ako veľavravný.

"Čo k tomu dodať. Tréner Rusnák sa rozhodol vyslať deviatich áčkarov hrať za rezervné mužstvo, keď prvoligový zápas s Rimavskou Sobotou bol odložený. Chceli sme vyhrať, čo sa napokon podarilo, i keď výsledok je vyšší, než som očakával, tri body ostali nášmu béčku, takže som spokojný."

Spokojnosť môže byť určite aj vaša, keďže súperovho brankára ste zaťažili piatimi gólmi.

"Každého útočníka teší, keď strelí v zápase gól. Keď sa to podarí päťkrát, je to až takmer futbalová kuriozita, ale som rád. A to som mohol ešte dva góly pridať, lebo šance boli. Jeden gól mi kvôli postaveniu mimo hry uznaný nebol, v jednej šanci ma vychytal brankár."

Jesennú časť ste začali vo dvoch zápasoch tromi gólmi, potom sa gólostroj zastavil. Zimná prestávka akoby opäť vrátila všetko do správnych koľají. Je tak?

"Počas zimnej prípravy som strelil v zápasoch spolu päť gólov, teraz päť v jednom zápase, i keď za béčko. Môžem byť spokojný, ale dúfam, že niečo ďalšie prenesiem aj do II. ligy."

Ste odchovancom humenského futbalu. Pôsobili ste vo Vranove, hosťovali v Lučenci i Michalovciach, no teraz ste sa stali kmeňovým hráčom MFK Zemplín. Nový klub, nová motivácia?

"Do Michaloviec som prestúpil, stal som sa ich hráčom. Aké výhliadky? Rád by som si zahral Corgoň ligu. Michalovce sú krásne mesto, majú nádherný štadión, bavia sa futbalom, my chceme v tomto smere ľudí baviť."

MFK Zemplín Michalovce je možno viac pozadu, ako sa očakávalo. Jarná odveta je však dlhá, bodov v hre ešte veľa...

"Určite chceme Podbrezovej, Dunajskej Strede, či Sencu situáciu znepríjemniť. Ako to v otázke postupu napokon dopadne, uvidíme. Nič zadarmo od nás nedostanú, chceme súperov potrápiť, nech sa boja o všetko. Postup ešte pre nás zatvorený nie je, chceme ísť v tabuľke čím vyššie."

Galéria