Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

22. 03. 2013 o 10:24

Drvivá väčšina bola proti

autor: redakcia
1436x čítanéPo zápasoch 17. kola odložila športovo-technická komisia Východoslovenského futbalového zväzu aj stretnutia 18. kola, ktoré sa mali hrať počas tohto víkendu. A nie je vylúčené, že rovnaká situácia môže nastať aj do tretice, tentoraz by odložili súboje 19. kola.

Hoci zima už v kalendári odovzdala štafetový kolík jari, situácia pri pohľade z okna však tomu zďaleka nenasvedčuje. Poveternostné podmienky absolútne neprajú futbalu a vývoj počasia na najbližší týždeň nie je veru dvakrát optimistický. ŠTK VsFZ na základe ankety klubov, ktoré mali hrať tento víkend na domácom ihrisku, zrušila stretnutia 18. kola. "Vzhľadom na vyčínanie počasia a stav ihrísk sme boli tejto myšlienke naklonení od začiatku, len sme si to chceli potvrdiť aj od klubov. Predpoklady sa naplnili. Drvivá väčšina - okolo 95 percent klubov -  bola jednoznačne proti tomu, aby sa hralo cez tento víkend," povedal predseda ŠTK VsFZ Štefan Olšavský. Na zväze podrobne mapujú vývoj počasie, takže sa už aj dopredu pripravovali na to, že sa hrať nebude. Hoci prekladanie kôl nikoho neteší, je to rozumné a správne riešenie. Sneženie a silný vietor najmä v severných častiach regiónu futbalu neprajú. V takom počasí neprídu na štadióny diváci, nehovoriac, že na ihrisku by nevideli hru, ale boj. "Aj piatkový stav počasia jednoznačne potvrdil správnosť nášho rozhodnutia." A rušeniu zápasov ešte nemusí byť koniec."Uvidíme, čo nás čaká budúci týždeň. Prognóza počasia veru nie je dobrá a rovnako tak ani stav ihrísk," podotkol Štefan Olšavský.

Predseda ŠTK už má v hlave termíny dohrávok, no tie sú podmienené práve budúcim víkendom. Ak by sa stretnutia 19. kola hrali v riadnom termíne, tak dohrávané 17. kolo by bolo na programe v stredu 1. mája a dohrávané 18. kolo o týždeň neskôr 8. mája. "Ak by sa však budúci víkend znovu nehralo, tak by sme dohrávky museli posunúť - 17. kolo by sa hralo ešte v apríli a 18. kolo s 19. kolom v spomínaných májových termínoch," doplnil Štefan Olšavský.