Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

22. 03. 2013 o 19:58

Ljubarského otáznikom stehenný sval

autor: Marián Škuba
1530x čítanéObjaví sa Russlan Ljubarskij v zostave ŠK Futura Humenné? To je asi najčastejšia otázka futbalového fanúšika spod Vihorlatu, ak si kladne odpovie, že majstrovské stretnutie Humenné - Kremnička by sa hrať malo. Či sa humenský špílmacher objaví na trávniku, odpovie až samotný zápas.

Treťoligový duel Humenné - Kremnička by sa v sobotu o 15.00 hodine mal odohrať. Tak, ako je to v programe 18. kola III. ligy, skupiny Východ. Vedenie klubu robilo všetko preto, aby hracia plocha bola spôsobilá. V piatok popoludní bola mäkká, ešte sa mala prevalcovať, ak v noci z piatka na sobotu nepríde zimná pohroma, hrať by sa malo.

Jarnú ouvertúru Humenčania zvládli, porazili Trebišov 3:0, ale za tri body platili hráčsky krutú dať. Už po polhodine hry musel opustiť trávnik Ruslan Ljubarskij, v 85. minúte len ztiahli z hracej plochy Dušana Tkáča. Keď domáci vyčerpali už tri striedania, dohrávali s desiatimi. Prvé prognózy hovorili, že štart oboch v Poprade (o týždeň), je vylúčený. Keďže sa zápas nehral (kvôli preloženiu 17. kola, odohrá sa 8. 5. 2013), mali obaja futbalisti dlhší čas na vyliečenie sa. Mladý útočník Tkáč mal narazené koleno, v týždni trénoval, v prípade Ljubarskeho situácia jasná natoľko nebola. "Neviem s istotou povedať, či Russlan Ljubarskij už v sobotu nastúpi," povzdychol si v utorok manažér klubu Martin Friga. Vo štvrtok, teda dva dni pred stretnutím, sme sa opýtali samotného futbalistu.

Russlan, ako to teda s vami zdravotne vyzerá?  "V zápase som si natiahol stehenný sval, týždeň som musel mať od futbalovej záťaže úplný pokoj. Pomaly v tréningu zaťažujem viac, uvidíme, ako sa to ukáže do soboty."

V sobotu sa očakáva náročný, mäkký terén. Opäť to bude záťaž pre nohy futbalistov. "Tak určite, ale podmienky budú rovnaké pre oba celky.

Humenčania majú čo svojmu súperovi vracať, pretože na jeseň prehrali na strednom Slovensku vysoko 0:4. I keď to bolo bez vašej účasti na trávniku, isto sa o tejto vysokej prehre v kabíne hovorí. "Čo bolo, bolo. Netreba sa pozerať na minulosť, ale hľadieť na zápasy, ktoré máme pred sebou. Hlavne doma potrebujeme bodovať naplno, keďže Kremnička je v tabuľke blízko nás, o to väčšiu má zápas dôležitosť. Tak pre nás, ako aj pre súpera."

Terén asi veľa kombinácií dovoľovať nebude. Opäť sa dá očakávať viac futbalový boj. "Ak sa chceme zachrániť, musíme vyhrávať. Motivácia je teda povedaná jasne."

 

Humenský súper - ŠK Kremnička je nováčikom III. ligy skupiny Východ. Podľa správ zo stredného Slovenska, má tréner Norbert Juračka k dispozícii kvalitný káder, ktorý vzišiel v zimnej príprave až z 27 futbalistov. Dvojica má "juhoslovanské" korene, s regiónom pod Vihorlatom je spätý René Kočan, ktorý je odchovancom sninského futbalu.

 

Fakty z jesene: 

3. kolo

KREMNIČKA - HUMENNÉ 4:0 (1:0)

Góly: 41., 79. a 88. Jobko (tretí z 11 m), 58. Ševčík.

Vylúčený: 61. Legdan (Humenné, po 2. ŽK)

Kremnička: Gašperan - Murgaš (82. Kollár), Kolofik, Štuber, M. Rusnák, Ševčík (73. Palovič), Bobok (46. Kočan), Jobko, Libič, Caban, Loučka.

Humenné: Vohár - Pe. Šuľák, Paraska (40. Vasiľ), Pa. Šuľák, Jurov, S. Karnaj, Legdan, Demčák, Jakubčo (57. T. Kuzma), Kirvej (78. Dysko), L. Čopák.