Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

24. 03. 2013 o 16:21

Víťazný obrat Humenčanov

autor: Marián Škuba
1454x čítanéV mrazivom počasí za asistencie silného severného vetra, keď lúče slnka boli iba kozmetickým doplnkom, otočili Humenčania dôležitý zápas a v boji o záchranu získali tri body.

HUMENNÉ - KREMNIČKA 3:1 (1:1)

S podporou vetra začali hostia a hneď po svojej druhej akcii sa tešili. Kiksom pri spracovaní lopty im pomohol ešte isto skrehnutý Hreško, Starší vnikol do šestnástky a zo 14 m obstrelil vybiehajúceho Brudňáka. Humenská odpoveď vyšla z kopačky Popika, brankár Gašperan loptu len vyrazil, k dorážke sa dostával Ljubarskij, ale chýbal mu polkrok. Domáci boli aktívny, snažili sa o rýchle kombinácie, náročnosť terénu však dávala tušiť, že veľkou zbraňou sa môžu stávať štandardky. V 18. min. zahrával Ljubarskij rohový kop, Gašperan v tlačenici hráčov loptu vyboxoval ku Karnajovi, ktorý z hranice šestnástky použil rozum a "placírkou" napol sieť. V 22. min. po centri vzal Gašperan loptu z hlavy Parasku, o dve minúty Voroňák prestrčil loptu na Tkáča, ktorého tečovaná strela z 12 m minula žrď. Hostia dali o sebe vedieť priamym kopom Rusnáka v 30. min., ktorý z 22 m s podporou vetra vyslal loptu priamo do šibenice - Brudňák predviedol bravúrny zákrok. O dve minúty hostia ukázali rožky brejkom, keď sa Ševčík vyhol ofsajdovej pasci, ale Brudňák včas vybehal a zažehnal nebezpečenstvo. V 39. min. mali ku gólu blízko domáci, pretože Gašperan pri obrannom odkope doplatil na nerovný terén, ešte však stačil Karnajovi vložiť ruku do strely a loptu spred čiary odvrátil obranca. Jedovka Popika z 18 m donútila Gašperana k reflexu, po následnom rohovom kope mal brankár hostí šťastie, lebo hlavička Parasku z päťky mierila priamo do jeho náručia. Hostia pohrozili opäť brejkom, ale Brudňák opäť včas hasil vybehnutím.

Druhý polčas začali hostia svižne, prudká strela Kostúrika tesne minula žrď. V 59. min. zahrával Mihok štandardku od čiary spred tribúny, slnko v tom čase ostro svietilo do tváre brankára, ktorý center do päťky (asi) nepostrehol, loptu nik nezasiahol a od zeme sa odrazila do brvna. Hneď v 60. min. prízemný center Popika zakončil vkĺzačkou Karnaj, Gašperan stačil na čiare reagovať, ale proti nabiehajúcemu Voroňákovi nemal nárok. Hostia zvýšili obrátky, dvakrát striedali, k zmene došlo aj na humenskej strane. Poistka troch bodov prišla v 82. min. - po štandardke sa dostal Voroňák ku krížnej hlavičke, ktorá aspoň duševne zahriala uzimených divákov. Záver zápasu sa niesol v znamení striel Ljubarskeho, ktorého priamy kop z 25 m tesne minul žrď, v 90. min. pálil z uhla prudko nad.

Góly: 60. a 82. Voroňák, 18. Karnaj - 2. Starší

Rohové kopy: 6:3

Strely/na bránu: 16/9 : 10/2

Žlté karty: Pa. Šuľák, Mihok - Rusnák

Rozhodoval: Vlčej

Diváci: 150

ŠK Futura: Brudňák - M. Paraska, Pavol Šuľák, Hreško, Jakubčo - Voroňák (86. Demčák), Mihok, Ljubarskij, Popik - S. Karnaj (81. Dysko), Tkáč (76. C. Vasiľ). Tréner: Jozef Valkučák.

ŠK: Gašperan - Murgaš, Kolofik, Štuber, Kollár (80. Jobko) - M. Rusnák, Ševčík, Urban, Kubát (68. Loučka) - Starší, Kostúrik (67. Kočan). Tréner: Norbert Juračka.

Jozef VALKUČÁK, tréner ŠK Futura: "O súperovi šli z prípravného obdobia dobré chýry, mal do prestávky podporu silného vetra, rýchlo sa ujal vedenia. O to ťažšie bolo ešte do prestávky situáciu zvládnuť. Vyrovnali sme, cez prestávku som chlapcov nabádal k trpezlivosti, že šance prídu. Stalo sa, zápas sme zdarne otočili. Ak sme sa chceli dostať do kontaktu s viacerými mužstvami, potrebovali sme vyhrať. Na jar druhý zápas doma, získaných šesť bodov nás posunulo z dna tabuľky. Verím, že psychickú pohodu prenesieme aj do zápasov na ihriskách súperov."