Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

27. 03. 2013 o 23:24

Šaca esá udržala, ďalším má byť Dobias

autor: Maroš
11589x čítanéPiatoligový FK Šaca by v jarnej časti pokračoval v takom trende, v akom sa lúčil s jesennou. Najprv po postupe z najnižšej regionálnej súťaže platil nováčikovskú daň, ale po tom, čo sa skonsolidoval, dokázal podkúriť každému bez rozdielu. Zdolal prvý i druhý tím tabuľky a v posledných piatich kolách nestratil ani bod. Skvelá séria vyniesla mužstvo na piatu pozíciu, na ktorej sa klubu páči.

Šaca rozhodne nemá v kádri nejakých neznámych hráčov, práve naopak. Mená ako Erich Vágner, Miloš Lengyel, Anton Spišák, či Rastislav Beličák futbalovým priaznivcom na východe hovoria dosť, veď „odkopali“ nejeden majstrák vo vyšších celoslovenských súťažiach. Spoľahnúť sa na skúsené tváre budú môcť aj v jarnej odvete. „Kľúčových hráčov sa nám podarilo udržať. Dokonca si myslím, že sme vhodne doplnili mužstvo o mladých, perspektívnych chlapcov Džurbana, Človečka, Beganyiho, ale aj skúsených Timkoviča a Dobiasa, ktorý prichádza na polročné hosťovanie. Títo hráči spolu s našimi matadormi by mali vytvoriť dostatočnú futbalovú silu a dobrú partiu,“ má z posilnenia kádra dobrý pocit prezident FK Šaca Ján Pizur. Takisto vážnejšie výhrady nie sú ani k zimnej príprave. „Prebehla podľa našich predstáv a plánov  trénera Daniela Gála. Na trénovanie sme využívali umelú trávu na Užhorodskej a v Moldave. Zohrali sme spolu jedenásť prípravných zápasov, väčšinou s kvalitnými súpermi.“ Jediné, čo všetkým (nielen) v Šaci už lezie na nervy, sú vrtochy počasia. „Zima je už naozaj neprimerane dlhá, už sme boli pripravení na majstráky v plnej sile a eláne, ale počasiu nerozkážeme. Musíme tomu prispôsobovať program aj v týchto dňoch a nechávať si ten elán na neskôr, keď sa počasie umúdri.“ Niektorí piatoligisti to po dvoch odložených kolách tento víkend už skúsia naostro, ale kolo bude nekompletné, do hry vstúpi maximálne šesť tímov. Ostatným to terény nedovolia a aj do tretice budú musieť dohrávať v náhradných termínoch. Do tejto početnej skupiny patrí aj Šaca, ktorá mala hrať v nedeľu v Kráľovskom Chlmci, ale nič z toho nebude. Do jari azda už vstúpi o týždeň neskôr domácim súbojom proti Sobranciam. „Ako som spomínal, zima bola dlhá a všetci sme sa už tešili na majstrovské zápasy. Žiaľ, počasie je stále proti, a preto si myslím, že zrušenie predchádzajúcich dvoch kôl a aj toho nasledujúceho bolo v poriadku. Na týchto terénoch by to nebolo o futbale a nielen v týchto kolách, ale aj v nasledujúcich, kým by sa ihriská nespamätali. Takéto rozhodnutia sme privítali, aj za cenu toho, že nás v tejto jari budú čakať až tri „anglické týždne“ s odohraním zápasov systémom nedeľa – streda,“ rešpektuje „vyššiu moc“ Ján Pizur.  

A na záver to najdôležitejšie – ambície v jarnej časti. Šaca z piatej priečky stráca šesť bodov na vedúci Veľký Folkmar. Ten v jeseni dokázala poraziť, rovnako aj druhé Krompachy. Myslí si šéf klubu, že majú ešte reálnu šancu pokúšať sa hoci aj o prvú priečku? „Takéto ambície by boli od nás ako od nováčika súťaže príliš odvážne. Naším hlavným cieľom pred sezónou aj počas nej bolo a je udržať sa v hornej polovici tabuľky, hrať dobrý futbal a vytvoriť aj do budúcna v skromných možnostiach dobre podmienky pre naše mužstvo a hráčov,“ nekladie si na oči ružové okuliare J. Pizur.

Foto: www.fksaca.net