Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

29. 03. 2013 o 11:48

Haniska vojnu s počasím nevyhrala

autor: Maroš
1787x čítanéPočasie sa s regionálnymi futbalistami poriadne zabáva, ale tí by už chceli naozaj všetky žarty odložiť nabok a konečne si znovu zahrať o body. V štvrtej lige sa zatiaľ na jar odohral jediný duel na umelej tráve, ďalšie dva by sa mali na rovnakom podklade odohrať tento víkend. V nedeľu sa pôvodne konečne mal odohrať prvý jarný duel aj na prírodnom trávniku. Trúfali si na to v Haniske. Vo štvrtok večer to ešte platilo, no v piatok znovu vytrvalo padal v okolí Košíc mokrý sneh a to bolo K.O.

Súboj Haniska vs. Spišské Podhradie bol naplánovaný na prírodný trávnik v domovskom stánku štvrtého mužstva tabuľky. „Verím, že nám počasie naozaj dovolí odohrať prvý jarný zápas na prírodnej tráve. Momentálne je trávnik spôsobilý a je po kompletnej jarnej regenerácii,“ povedal nám ešte vo štvrtok večer prezident FK Haniska Daniel Mikloš. Inde už v danom čase takúto snahu kluby, ktoré mali hrať cez víkend svoje štvrtoligové zápasy doma, vzdali a stretnutia odvolali (s výnimkou umelej trávy v Michalovciach a Bardejove). V Haniske však verili do poslednej chvíle, ešte v štvrtok boli pripravení. Ich tromfom bola kvalitná rozsiahla rekonštrukcia hracej plochy, ktorú dokončili len pred pár mesiacmi.  „Áno, určite ťažíme z tej rekonštrukcie. Po celý minulý rok sme investovali nemalé finančne prostriedky do trávnika.“ Na druhej strane, logicky sa natískala otázka, či odohranie prvého domáceho zápasu za nie ideálnych podmienok trávnik vážnejšie nepoškodí pre ďalšie týždne, čo by určite bola škoda. „Náš „trávnikár“ hovorí, že pokiaľ neprídu nejaké nepredvídane vrtochy počasia, ihrisku by sa nemalo nič stať. Tráva je hlboko zakorenená, takže verím, že bude všetko v poriadku,“ vravel vo štvrtok D. Mikloš. Lenže, už v piatok „nepredvídané vrtochy počasia“, ktorých sa obával, naozaj prišli. Neutíchajúce sneženie malo za následok skutočnosť, že v piatok predpoludním musela svoj domáci zápas so Spišským Podhradím odvolať aj Haniska.

Klub z obce v blízkosti Košíc teda neodštartuje jarnú odvetu už tento víkend, ale vstúpi do nej až o týždeň šlágrom proti Bardejovskej Novej Vsi. Haniska pôjde do druhej fázy sezóny s vlastnými ambíciami. „Už niekoľko rokov máme jasnú víziu a futbal robíme predovšetkým pre zábavu a pre našich verných fanúšikov. Chceme sa však pohybovať v hornej polovici tabuľky.“ K splneniu tohto cieľa by mala napomôcť zohratosť kolektívu, pretože v zime z neho nik neodišiel. „Po zahraničnej pracovnej stáži sa k mužstvu pripojil Š. Majernik a s Prešova sme angažovali skúseného útočníka M. Pekára,“ prezradil novinky v kádri prezident klubu. Na trénerskom poste k zmene dôvod nebol a aj v jarnej časti mužstvo povedie skúsený Jaroslav Rybár.

 

Foto: http://fkhaniska.webnode.sk