Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

31. 03. 2013 o 11:56

V Ľubovni môžu šibať, hráči dostali dva dni voľna

autor: Daniel Dedina
2379x čítanéK početnému zástupu tímov, ktoré stále neodštartovali jarnú časť súťaže, možno priradiť aj futbalistov MFK Stará Ľubovňa. S trénerom Petrom Drobňákom sme hovorili tesne po tom, ako svetlo sveta uzrela informácia o odložení 19. kola. Pýtali sme sa, okrem iného, aj na náhradný program, ktorý svojim zverencom v dôsledku tejto situácie naordinoval.

Na úvod nás zaujímal pohľad trénera tímu spod Ľubovnianskeho hradu na odloženie zatiaľ ostatného kola, už tretieho v rade. „Je to tak asi lepšie, počkať radšej na lepšie terény, ako hrať na týchto, zmáčaných snehom, prípadne dažďom,“ neprekvapil kouč názorom, ktorý zastáva väčšina funkcionárov, navyše si myslí, že „ak sa podmienky výrazne nezmenia, tak si v tejto chvíli myslím, že aj náš najbližší zápas, ktorý by sme mali odohrať doma proti Svidníku, bude výrazne ohrozený.“ Podľa jeho slov by bol terén výrazne podmočený, pripomínal by poriadne napitú špongiu.

V tomto veľkonočnom čase odklad poteší najmä milovníkov všetkých voňavých dobrôt na stoloch či šibačiek, keďže náhradného súpera v Ľubovni už narýchlo nezháňali, realizačný tím zareagoval na danú situáciu udelením voľna. „V sobotu predpoludním sme naplánovali tréning a po ňom chlapci dostanú dva dni voľna. Opätovne sa zídeme v utorok a budeme pokračovať v spoločnej príprave,“ priblížil najbližší program družstva. Pokračovať v príprave na majstrovský zápas? „Nuž, uvidíme. My sa na súťaž chystáme už prakticky tretí týždeň, na hráčoch je už badať, že by chceli hrať. Odohrali sme už pätnásť prípravných zápasov, čo je viac ako dosť. Už by bolo načase rozbehnúť súťaž.“ Jedným dychom však dodáva: „Ak máme hrať na oranisku, ľade či blate, tak to si radšej ešte počkajme na kvalitnejšie terény, na ktorých bude predvedená hra prinášať viac radosti nielen hráčom, ale aj divákom.“

Prvé jarné kolo bolo predohrané ešte na jeseň, Stará Ľubovňa v ňom zvíťazila v Sabinove 1:0. V marci mali vstúpiť futbalisti MFK do odvetnej časti na domácej pôde, ale ich zápas proti Vysokým Tatrám, ako aj následné duely na ihriskách Giraltoviec a Svitu boli pre zlé poveternostné podmienky odložené na neskoršie termíny. Nasledujúci týždeň ukáže, či sa im štart na štvrtý pokus podarí alebo si budú musieť opätovne ešte počkať.

Foto: www.mfkstaralubovna.estranky.cz