Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

07. 04. 2013 o 19:56

Tri body aj v oslabení

autor: Marián Škuba
1619x čítanéDo tretice sa futbalisti ŠK Futura Humenné predstavili v jarnej odvete v domácom prostredí. Opäť bodovali naplno, avšak tentokrát bola ich cesta k víťazstvu najťažšia (predtým Trebišov 3:0, Kremnička 3:1). Vyhrali tesne 1:0 a takmer hodinu hrali v oslabení.

ŠK Futura Humenné - Sp. Nová Ves 1:0 (1:0)

Ako prví mierili medzi žrde hostia, no bolo to skôr symbolicky, humenská prvá presná strela skončila hneď v sieti. V 7. min. sa po autovom vhadzovaní Karnaj šikovne "skrútil" medzi dvoma Spišiakmi, zprava vnikol do šestnástky a krížnou strelou priehlavkom nedal Tökölymu šancu. V 15. min. zahrával Mihok rohový kop a Gibala v obrannom zákroku hlavičkoval do vlastného brvna. Spišiaci pohrozili krídelnou akciou so strieľaným centrom, pred Stadnykom hasil Popik, odkopom Jakubčo. V 26. min. po centri Ljubarskeho hlavičkoval Voroňák vedľa, Karnaj z uhla napol iba bočnú sieť. V 30. min. opäť "horelo" v päťke Spišiakov po rohu, lopta preletela k zadnej žrdi, Legdan na ňu vkĺzačkou tesne nedočiahol. V 34. min. avizovali domáci v strede ihriska ruku, hralo sa ďalej, krížny pas za humenskú obranu vyzval do brejku Slejzáka, ktorého vkĺzačkou atakoval Jakubčo a musel predčasne pod sprchy. Zápas skončil nešťastne aj pre spišského hráča, lebo pri dopade si (asi) vykĺbil rameno a musel striedať. V 39. min. po rohu Mihoka hlavička Gibalu tesne minula vlastnú bránu, jedovka Voroňáka z rohu šestnástky letela do šibenice, zákrokom sa zaskvel Tököly. Hlavička Parasku v 41. min. bola nepresná, polčas ukončil hosťujúci Beňa, ale jeho dorážka z päťky bola tečovaná nad. Druhý polčas priniesol spišskú snahu vyrovnať a obetavý humenský výkon. V 48. min. Sirko z 12 m pálil vedľa, presnosť chýbala aj ďalším dvom strelám hostí. V 58. min. boli domáci blízko k radosti: krížna hlavička Parasku z 8 m tesne minula žrď, pričom loptu pri čiare v páde nezasiahol Pe. Šuľák. V 72. min. humenský kapitán hasil krídelnú akciu súpera, v 78. min. vystrelil Stadnyk a Brudňák bol pripravený. Najbližšie boli hostia k vyrovnaniu v 81. min., keď Beňa z päťky pretlačil loptu popod  Brudňáka, ale Pe. Šuľák v ostrom súboji so Stadnykom z čiary takmer už ležiac na zemi loptu odkopol.

Gól: 7. Karnaj

Žlté karty: nikto

Vylúčený: 34. Jakubčo (Humenné)

Rohové kopy: 13:3

Strely/na bránu: 11/3:10/4

Rozhodoval: Mojsej

Diváci: 250

ŠK Futura: Brudňák - Paraska, Peter Šuľák, Hreško, Jakubčo - S. Karnaj (82. Dysko), Ljubarskij, Mihok, Popik - Legdan (90. L. Čopák), Voroňák (74. C. Vasiľ). Tréner: Jozef Valkučák.

FK: D. Tököly - Zekucia, Dinis, Sedláček, Farkašovský (69. Tomaščík) - Slejzák (37. Vantroba), Sirko, R. Gibala, Stanislav - Stadnyk, Beňa. Tréner: Bartolomej Ogurčák.

Tréner Spišiakov po tesnej prehre na adresu svojich zverencov nemal veľa pozitívnych slov. "Prvý polčas bol z našej strany veľmi zlý, chlapci neplnili taktické pokyny, herná disciplína ostala v šatni. Mladým hráčom starší nepomohli, domáci si vytvorili tlak, po štandardkách mali aj šance a boli sme radi, že do kabín sme odchádzali iba s jednogólovou stratou. Druhý polčas nám mala pomôcť podpora vetra, mali sme v poli početnú výhodu, ale okrem dvoch situácií - šancí sme boli celkom neškodní. Sme sklamaní, aspoň bodík sme mohli uhrať. Po prestávke sme už hrali bojovne, ale technické nedostatky nám ostali celý zápas," konštatoval Bartolomej Ogurčák.

Keďže na ťažkom teréne hrali domáci takmer hodinu v oslabení, bola humenská strana s tesným, ale trojbodovým výsledkom spokojná. "Verili sme si, aj sme dobre do zápasu vstúpili, gól, šance... Pribrzdilo nás vylúčenie, terén bol stále náročnejší, hráči museli siahnuť na dno svojich síl, aj v oslabení sme však mohli náskok zvýšiť. Takto nebojovali už dávno, hráčom patrí uznanie," konštatoval Jozef Valkučák. Od 34. minúty hrali Humenčania v oslabení, do konca ešte ostávala riadna porcia času. "Z môjho pohľadu hrali hostia predtým rukou, akcia pokračovala, pas, brejk... Aj som Peťovi Jakubčovi vyčítal, že nemusel ísť hneď do sklzu, terén bol ťažký, aj by ho snáď viac dobehol, lopta nemusela poslúhať. Už sa stalo, budeme pykať, ďalšie tri body nás tešia, na tabuľku sa už dívame lepšie," dodal tréner ŠK Futura.