Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

11. 04. 2013 o 15:02

Sninčania sa už dočkajú

autor: Marián Škuba
2128x čítanéŠtvrtoligista spod Sninského kameňa vstupuje do odvetnej časti až piatym programovým kolom.

Možno povedať, že sa (asi - predsa len to napíšme aspoň do zátvorky) dočkali. Futbalisti MFK Snina už podľa všetkého odohrajú v nedeľu majstrovské stretnutie. Prvé jarné, podľa programu odvety je však rátané až ako piate. Najskôr Sninčania necestovali do Svidníka, doma mali voľno (košická Krásna sa odhlásila), následne im odpadla cesta do Stropkova a pred týždňom oznámili, že ich hracia plocha nie je spôsobilá a necestovali k nim Spišiaci z Podhradia. Teraz je na programe duel Bardejovská Nová Ves - Snina. "Keďže náš súper už hral domáci zápas na "umelej" tráve v Bardejove, aj keby sa počasie nečakane zvrtlo, hrať budeme. Verím, že počasie sa už umúdrilo," naznačil František Hanc.  

Jesennú časť ukončili v tabuľke oba celky na jej vrchných pozíciách, Sninčania druhí s trojbodovým mankom. Už vtedy sa o odvete hovorilo ako o zápase jari. Svoju premiéru v odvete však sninská nevníma až takto. "Ak zápas jari, tak možno pre domácich, ktorí avizujú postupové ciele. Náš súper doma vyhral, prehral v Haniske, kde sa však ľahko nehrá a body sa odtiaľ nevozia, takže výsledok nebol pre mňa až takým prekvapením. My sme sa snažili dlhú zimnú pauzu zaceliť prípravnými zápasmi, "majstráky" sú však stále o inom. Navzájom sa poznáme, ťažko niečím prekvapiť. Rozhodne aktuálna forma, využitie chýb súpera. Vyhrať chcú oni i my," dodal sninský tréner.

Pred ostrým štartom (posledný sninský prípravný zápas): Stará Ľubovňa - Snina 0:3 (0:0), góly: Š. Pčola 2, Červeňák. MFK Snina: Pe. Diňa (M. Lojka) - Wiener, J. Lukáč, S. Lojka, M. Pčola, Štofik, Jankaj, Popovič, P. Hišem, Červeňák, Š. Pčola (Budi, Kopáč, Drančák, Kirňák). Tréner: František Hanc.

 

AKO BOLO V JESENI...

Snina - Bard. Nová Ves 0:0

Do 10. min. tutovky nepremenili Š. Pčola ani Červeňák, súper sa osmelil po štvrťhodine a snažil sa ťažiť zo štandardiek. Brankár Diňa však bol proti. Sninská snaha k úspehu neviedla - priamy kop M. Pčolu, šance Š. Pčolu ani Bednára cieľ nenašli. V 38. min. už Š. Pčola sieť napol, gól však neplatil. Po obrátke sa zaskvel obrannými zákrokmi J. Kopáč, keďže zlikvidoval tri bardejovské brejky, vždy čistým spôsobom. V 57. min. hlavičkoval Bednár, v dorážke sa ocitol R. Tomčák, skóre sa však nemenilo. Obrovské sninské šance prišli aj v závere - v 78. min. netrafil poloprázdnu bránu Popovič, v 88. min. nezasiahol loptu na päťke Bednár, ktorý v 90. min. technickým lobom tesne minul brvno.

Žlté karty: Tomčák, M. Lukáč - Liček

Rozhodoval: Mano

Divákov: 600.