15. 04. 2013 o 14:53

Udavčania zosadili breznického lídra

autor: Marián Škuba
2493x čítané

Jeden zo šlágrov 17. kola VI. ligy (skupina Vihorlatsko-Dukelská) sa odohral pri Udave. Jarná domáca premiéra dopadla pre trénera Jaroslava Varcholu trojbodovo, teda úspešne.

V 17. kole VI. ligy (sk. Vihorlatsko-Dukelská) hostili pri Udave lídra, expiatoligovú Breznicu. Nič na tom, body ostali doma. Pred týždňom sa futbalisti z Udavského predstavili na "umelej" tráve v Stropkove proti "domácemu" Hrabovčíku. Neutrálne prostredie im mohlo byť výhodou, prehrali však tesne 0:1. Po týždni ich čakal doma ťažký oriešok - Breznica, ktorá po prvom jarnom kole zosadila z pozície lídra Radvaň n/L.. Trvalo však iba sedem dní a Radvančania sú na čele opäť. Dopomohli im k tomu aj futbalisti OŠK Udavské, lebo aktuálneho lídra porazili a z čela tabuľky zosadili.

UDAVSKÉ - BREZNICA 2:1 (1:0)

Tabuľkovo lepšie postavený súper sklamal výkonom, snažil sa ťažiť z nakopávaných lôpt. Udavčania si v I. polčase vytvárali šance, no až v 30. min. zúročil snahu Ondica, keď priamy kop z 25 m umiestnil k pravej žrdi. Hlavičku J. Vološina hostia z bránkovej čiary odvrátili, Varchola opečiatkoval žrď strelou spoza šestnástky. V úvode II. polčasu hostia vyrovnali z rýchleho brejku, keď odrazenú loptu Šafranko nádherne napálil z hranice šestnástky do šibenice. V 58. min. domáci gólovo zúročnili štandardku - J. Greško vyslal 30-metrovú jedovku a brankárom vyrazenú loptu zúžitkoval V. Vološin. Domáci si zisk troch bodov umnou hrou udržali, dopomohla im aj situácia v 74. min., keďže hostia hrali bez vylúčeného Šafranka.

Góly: Ondica, V. Vološin - Šafranko.

Žlté karty: Proč, Meričko, J. Vološin - Šafranko, Kovalčik, Zakovič, Ferenc, Fiľarský, Melník, Motyka

Vylúčený: 78. Šafranko (po 2. ŽK)

Divákov: 180

OŠK Udavské: Mihaľov - Boňko, J. Vološin, Harvilčák, Naster - Kiča (68. P. Meričko), Proč, Ondica, J. Varchola, V. Vološin - J. Greško. Tréner: Jaroslav Varchola.

Breznica: J. Potoma - M. Beľák, E. Vrábeľ, J. Kovalčik, J. Šafranko, P. Zakovič, L. Ferenc, J. Fiľarský, M. Melník, M. Bujdoš, M. Motyka.

"Od súpera z čela tabuľky som očakával technický futbal, o to viac ma prekvapilo, že celý zápas stavili na nakopávané lopty. S tým súvisela najmä naša činnosť hlavičkárov v defenzíve a obranné trio Kiča, Harvilčák a Naster musím pochváliť. Do prestávky sme mali viac šancí, súper mal šťastie, keď odvracal loptu z čiary, zachránila ho konštrukcia brány. Prehrával iba tesne a exportná bomba Šafranka mu ponúkla remízu. My sme využili štandardky, keď prvý gól padol z priameho kopu, víťazný priamym kopom začal, lopta skončila v sieti po dorážke," zhodnotil stretnutie od zimy nový tréner OŠK Udavské.