22. 04. 2013 o 08:30

Spišská Belá získala dôležité body

autor: František Bukovina
2267x čítané

V 18. kole VI. ligy Podtatranskej sa odohralo všetkých sedem zápasov. Úspešnejšie boli domáce mužstvá. Štyri zápasy vyhrali, kým hosťom sa podarilo vyhrať len tri.

MŠK  Slavoj Spišská Belá A - TJ Slovan Smižany 2:1 (2:0)

Belančania nebodovali už v štyroch kolách po sebe, a tak sú pre nich body potrebné ako soľ. Domáci sa ujali vedenia už v 2. minúte. Priamy kop zahrávaný Andrášom zakončoval Depta. Povzbudení týmto gólom si aj s pomocou vetra si vytvárali hernú prevahu. Marhefkova strela v 10. minúte tesne minula bránu hostí. V 14. minúte nebojácne v útočnom pásme zabojoval Podolinský, ale k zakončeniu sa už nedostal. Hostia hrali v týchto chvíľach pod tlakom a ohroziť bránu domácich sa im podarilo až v 34. minúte, keď spálili gólovú príležitosť. MŠK zvýšil na 2:0 po najkrajšej akcii prvého polčasu. Andráš našiel na krídle voľného Heutschyho a jeho center zakončoval Marhefka. Belančania pokračovali v tlaku, no skóre do konca prvého polčasu sa už nezmenilo. V druhom polčase začali aktívnejšie hostia zo Smižian. Prevzali iniciatívu zápasu a často ohrozovali belanskú defenzívu. Domácim futbalistom v druhom polčase akoby dochádzali sily. Nestačili na svojho súpera kondične, čo sa im aj vypomstili. Po chybe v obrane dovolili súperovi skórovať. Úspešným strelcom bol v 55. minúte Bednár. Po tomto góle Smižany vycítili šancu na úspešný výsledok a  pridali na dôraze. Hra sa v týchto fázach pritvrdila a rozhodca Feckanin mal plné ruky práce, musel rozdať až deväť žltých kariet. V závere zápasu mali Belančania ešte gólovú príležitosť, no  Andrášov priamy kop na hranici šestnástky brankár hostí zneškodnil. V dramatickom závere zápasu si MŠK udržal víťazstvo na svojej strane a pripísal si dôležité  body.

R. Klubert - kapitán hostí:  "Domáci si v prvom polčase aj s podporou vetra vytvorili hernú prevahu. Dali rýchly gól, čo im veľmi pomohlo. Naopak v druhom polčase sme boli iniciatívnejší my. Zápas bol vyrovnaný, no musím vyjadriť svoju nespokojnosť s výkonom rozhodcov."

M. Milaňák - kapitán domácich: "Na zápas sme sa poriadne nahecovali. Vyšiel nám úvod, ujali sme sa vedenia už v 2. minúte, čo bolo super. Potom sme pridali aj druhý gól, ale to bol len prvý polčas. V druhom polčase nás súper zatlačil a našim nekoncentrovaným prístupom sme mu dovolili skórovať. V závere sme urobili všetko preto , aby sme tento zápas vyhrali. Verím že tento výsledok nás posunie k lepším výkonom v ďalších zápasoch."

Góly: Depta, Marhefka - Bednár

ŽK: Andráš, Depta, Heutschy, Milaňák, Šavel - Duľa, Skokan, Rychnavský, Gyomrai

Rozhodcovia: Feckanin ml. - Kmec, Maček

Počet divákov: 250

MŠK: Špes - Gancarčík, Marhefka, Jackovič, Andráš, Podolinský, Pokrivčák, Depta, Heutschy, Milaňák, Šavel  Striedali : Barnáš, Mezey

TJ Slovan: Duľa -  Skokan, Richnavský, Bednár, Klubert, Baluch, Šebest, Hagara, Halula, Kyseľ, Gyomrai  Striedali : Kováč, Klučár

Ďalšie výsledky: Maria Huta - Harichovce 1:0

Spišské Bystré - Halcmanovce 0:1

Poprad B - Jaklovce 4:0