Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

25. 04. 2013 o 09:37

Humenská mládež potrebuje pomoc mesta

autor: Marián Škuba
1979x čítanéSituácia humenského mládežníckeho futbalu nabrala vážne rozmery. Pri poslaneckom schvaľovaní mestských dotácií nedostalo Centrum voľného času v Humennom na mládežnícky futbal klubom avizovanú nutnú čiastku, odobrených bolo menej financií, ktoré sú už v súčasnosti vyčerpané a do termínu ďalšej splátky (po polroku 2013) vzniká patová situácia. CVČ Dúha Humenné i ŠK Futura Humenné žiadajú mesto Humenné o pomoc.

Situáciu podrobne poznajú tak riaditeľ CVČ Dúha v Humennom, ako aj manažér ŠK Futura Humenné. Viackrát sa stretli, riešia, ako zo začarovaného kruhu von. "Zaslal som žiadosť o dofinancovanie mládežníckeho futbalu, keďže sa však prioritne riešia iné problematiky mesta, k nášmu bodu som odpoveď ešte nedostal. Poslanci svojho času schválili finančné prostriedky v oveľa menšej sume, než klub pre mládežnícku sekciu požadoval, z čoho vzniká súčasný problém," konštatoval Ing. Vratislav Hudec, ktorý zároveň potvrdil, že... "Tréneri už tri mesiace nemajú za svoju prácu odmeny. Akonáhle však budeme mať na účte finančné prostriedky, podlžnosti im doplatíme. V prvom rade sa snažíme, aby sme zabezpečili dopravu v súvislosti s cestovaním na futbalové stretnutia," dodal.

Aktuálne má ŠK Futura Humenné v sezóne 2012/2013 v súťažnej činnosti sedem mládežníckych družstiev (dve dorastenecké, päť žiackych), nesúťažne sa tréningovo učia futbalovú abecedu dva ročníky prípravky. "Do sezóny sme vstupovali s vedomím, že mládežnícke družstvá bude finančne zastrešovať mesto prostredníctvom CVČ, o seniorov sa postarajú sponzori. Poslanci schválili na rok čiastku dvadsať tisíc eur pre mládežnícky futbal, ktorá sa delí na dve polročné splátky, ako mi však riaditeľ CVČ avizuje, z prvého polroka dokáže komplexne vykryť iba tri mesiace. Ostatné trojmesačné obdobie, lebo ďalšia dotácia príde až v lete, nie je finančne zabezpečené - na mysli mám mzdy trénerov, autobusovú dopravu a stravu pre mládež v súvislosti so zápasmi hranými u súpera. Mesto si aktuálne vyžiadalo podrobné informácie o výške rozpočtu na činnosť mládežníckeho futbalu, splnili sme to, žiadosť bola odoslaná, odpoveď zatiaľ nevieme. Situácia nás tlačí, po prvýkrát sa uplynulý víkend stalo, že mladí futbalisti nemali na zápasoch vonku zabezpečenú stravu, financií jednoducho niet," podotkol Martin Friga, manažér ŠK Futura Humenné.

I keď finančná situácia v spojitosti s činnosťou mládežníckych družstiev je kritická, po víkende sa môže ŠK Futura Humenné aj naďalej pýšiť ročníkom U - 13. Zverenci trénera Mandulu remizovali s rovesníkmi v Michalovciach 1:1 a udržali si pozíciu lídra s päťbodovým náskokom práve pred MFK Zemplín, majú o šesť bodov viac ako tretí Tatran Prešov a náskok desiatich na MFK Košice.

 

Víkendový žiacky servis ŠK Futura Humenné:

I. LIGA ŽIACI - (U15), 19. kolo: Lipany - ŠK Futura Humenné 2:0 (2:0). ŠK Futura: M. Cholp - Řeřicha, Pankovčin, D. Cholp, Krajník - V. Kuľha, T. Lukáč, Maďák, J. Čura - Roško, Zlacký (Baník, Sivý). Tréner: J. Varchola.

I. LIGA ŽIACI - (U14), 19. kolo: Lipany - ŠK Futura Humenné 4:0 (2:0). ŠK Futura: Citriak - P. Kuľha, Bočko, D. Čura, M. Kuľha, Sivý, Antolčík, D. Stašák, Salanci, Cvik, M. Stašák. Tréner: M. Polák.

I. LIGA ŽIACI - (U13), 11. kolo: Michalovce - ŠK Futura Humenné 1:1 (0:1), gól: Tamáš. ŠK Futura: Čeremeta - Krídla, Tamáš, Jenčík, Marcin, Karnaj, Vasiľ, Sitarčík, Vrblovský, Klič, Piatka. Tréner: V. Mandula.

I. LIGA ŽIACI  (U12), 11. kolo: Michalovce - ŠK Futura Humenné 3:1 (2:1), gól: A. Havlíček. ŠK Futura: Maroš Juras - Prokopčák, Timuľak, S. Kuľha, Macko, A. Havlíček, Matuščák, Čakloš, Petický, Baláž, Sojčák, Šudík, Martin Juras, Pira, Vasiľ, I. Babjak. Tréner: J. Štafura.