Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

28. 04. 2013 o 10:56

Rožňava si s Folkmarom body podelila

autor: Karol Csobadi
2303x čítanéV sobotňajšej predohrávke 23. kola v piatej lige Juh sa v Rožňave, ktorá hostila aktuálne štvrtý celok tabuľky V. Folkmar, zrodila remíza. Hostia v závere dohrávali s desiatimi.

V prvom polčase sa vedenia ujali domáci futbalisti zásluhou Figúra. I keď mali Rožňavčania väčšiu túžbu po víťazstve poistka v podobe druhého gólu neprichádzala a tak sa do šatní odchádzalo za tohto stavu. Po obrátke sa hosťom podarilo stav zrovnať a tri minúty pred koncom prišlo vylúčenie M. Sasáka. Autor vyrovnávajúceho gólu po druhej žltej karte uvidel z rúk arbitra červenú a predčasne musel pod sprchy. V dramatickom závere domáci vystupňovali tlak, ale hostia nerozhodný výsledok ubránili.

Máj bude ťažký

„V prvom polčase sme si vytvorili optický tlak , ale okrem jednej strely na bránu sme šance nemali. Domáci sa dvakrát ocitli pred našou bránou a z druhej aktivity vyťažili štandardku, po ktorej vlastne dosiahli vedúci gól. Druhý polčas sme už začali trošku hrať, rodili sa šance a vyrovnali sme jednogólovú stratu. V závere po vylúčení hráča po druhej žltej sme sa obávali o výsledok , ale udržať nerozhodný stav sa nám podarilo. Teraz ma, podobne ako iné kluby, trápia skôr nastávajúce zápasy v strede týždňa. Nie sme profesionáli podobne ako i ostatné kluby a určite máj bude ťažký, nakoľko hráči budú musieť v stredu z práce dobiehať na dohrávky,“ konštatoval tréner FK V. Folkmar Radek Sasák.

Chýbalo športové šťastie

"Dnes sme nastúpili bez možnosti striedania s jedenástkou hráčov a tým, čo hrali, snahu uprieť nemožno. Chceli zabojovať o víťazstvo, čo ukázali hlavne v druhej časti hry. Videli sme však aj množstvo individuálnych chýb, ktoré idú na vrub aj terénu. Ak by sa však hra trošku spresnila, určite by sme boli úspešnejší. Súper mal jednu vážnejšiu šancu, ktorú využil na strelenie vyrovnávajúceho gólu. Má však kombinačné mužstvo, hral dôrazne po krídle a v strede disponoval druholigovým hráčom Rusinkom, ktorý umne dirigoval hru. Inak, dnešný zápas hodnotím ako podpriemerný. Snaha bola, ale športové šťastie nás akosi obchádzalo,“ uviedol tréner SP MFK Rožňava Štefan Kossuth.

 

Rožňava - V. Folkmar 1:1 (1:0)

Góly: Figúr - M. Sasák, ČK: M. Sasák

Rožňava: Šalamon - Breuer, Figúr, Milata, Sappanoš, Haviarik, Korfanta, F. Pollák, Kúdela, Roth, Boroš

V. Folkmar: Vida - Litványi, Lukáč, Rusinko, Diro, P. Kočiš, Budinský, Koľovský, Serbin, M. Kočiš, Sasák, striedali: Lapšanský, Borej