Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

29. 04. 2013 o 14:00

Tréner sa neulakomil na gólový darček k narodeninám

autor: redakcia
2331x čítanéVedúci celok IV. ligy si v domácom prostredí bez problémov poradil s Vysokými Tatrami, keď si už po prvom polčase vypracoval štvorgólový náskok.

Stretnutie malo slávnostnejší úvod. Pred úvodným výkopom predseda Východoslovenského futbalového zväzu a viceprezident Slovenského futbalového zväzu Richard Havrilla odovzdal Zlatú plaketu VsFZ a Pamätný list Jurajovi Šottovi pri príležitosti jeho životného jubilea - 70 rokov - a za dlhodobú funkcionársku činnosť. Veľkému podporovateľovi futbalu v Bardejovskej Novej Vsi zablahoželal kyticou aj jeho brat František, ktorý v súčasnosti šéfuje tomuto úspešnému klubu.

Samotné stretnutie zapadlo do rámca osláv. Hráči vedúceho tímu tabuľky ako keby chceli Jurajovi Šottovi zablahoželať priamo na ihrisku, lebo od úvodných minút zatlačili hostí pred ich šestnástku, pričom ich efektivita streľby bola priam ukážková. Už v 6. minúte vymyslel Kiseľ krásnu akciu, vysunul Jančošeka a ten prekonal Hajovského. Ubehlo iba pät minút, keď gólman hostí vyrobil fatálnu chybu na bránkovej čiare mimo brány, loptu mu vypichol Jančošek a po faule rozhodca Džima ukázal správne na biely bod. Solanič upravil na 2:0.  V 36. min. podľa nášho názoru hosťujúci kapitán Dulovič fauloval v šestnástke prenikajúceho domáceho hráča a rozhodca odpískal druhú jedenástku. Kartu však ukázal Borzovi. Solanič ani tentoraz nezaváhal. Uragán favorita sa však neskončil, lebo tesne pred odchodom na prestávku sa gólu dočkal aj aktívny Kiseľ. Hostia domáceho gólmana Kačmára ani neohrozili. Po obrátke tempo hry opadlo. Domáci, vedomí si náskoku, ubrali plyn, vystriedali hráčov a viac sa tak začali presadzovať aj futbalisti Vysokých Tatier. Ak nerátame tutovku, ktorú však zmarila zdvihnutá zastávka asistenta rozhodcu, tak najviac vystrašil Kačmára stredopoliar Buc, ktorého jedovku brankár vyboxoval pred seba.

"Pred zápasom sme si povedali, že nemôžeme doň vstúpiť tak, ako naposledy v Sabinove. Od prvej minúty sme tam hrali vlažne. Všetci chlapci si to zobrali k srdcu a od začiatku hrali koncentrovane, aktívne a o osude stretnutia sme tak rozhodli už v I. polčase," pochválil svojich zverencov hrajúci tréner František Šott, ktorý odohral celú duel. Stretnutie preňho malo špeciálny náboj, lebo v nedeľu oslavoval 37. narodeniny. Podpichli sme ho, či ho nelákalo na druhú jedenástku zobrať loptu a možno osláviť narodeniny nielen víťazstvom, ale i streleným gólom. Napokon, ako tréner sa mohol rozhodnúť. Skúsený futbalista sa však neulakomil na takýto darček. "Máme na to určených hráčov. Ide o tri body, takže žiadne individuálne ciele nemajú prednosť. Prvoradý je kolektívny úspech." O troch bodoch sa pomerne rýchlo rozhodlo a potom sa už zápas iba dohrával. Domáci využili všetky tri striedania, aby si hráči, ktorí mali v týždni problémy, mohli oddýchnuť, respektíve, k striedaniu došlo aj pre hrozbu štvrtej žltej karty, čo by malo za následok stop v ďalšom stretnutí. A toho sa domáci kormidelník chcel vyvarovať.

Naopak, hosťujúci kouč Ladislav Lipnický nemal svojich zverencov za čo pochváliť. Hoci tí hľadali nepochopiteľne príčinu prehry aj u rozhodcu a odpískaných jasných jedenástkach, lodivod Vysokých Tatier sa na stretnutie pozeral realisticky, triezvo a príčinu videl inde: "Ťažko sa mi hodnotí tento duel, lebo sme naň prišli bez štyroch hráčov základnej zostavy - Šefca, Šimšaja, Alžbetkina, Fejerčáka - čo bolo vidieť najmä v I. polčase. Súper nás v I. polčase prevýšil hlavne v pohybe. Hrali sme trochu ustráchane. Inkasovali sme rýchly gól, vzápätí po chybe brankára prišiel aj druhý. Domáci sa dostali do hernej istoty, hrali v pohode. Naopak, my sme pôsobili kŕčovito a nevedeli sme sa dostať do rytmu. Po zmene strán sa situácia trochu zmenila. Zlepšili sme síce pohyb, no favorit už kontroloval hru."

 

ŠK Milénium 2000 Bardejovská Nová Ves - FK Starý Smokovec-Vysoké Tatry 4:0 (4:0)

Góly: 11. a 36. Solanič (oba z 11 m), 6. Jančošek, 44. Kiseľ. Pred 320 divákmi rozhodovali Džima - Michalík, Šoltés, ŽK: Valkučák, Solanič, Šott - Palguta, Borza, Gálik.

ŠK: Kačmár - Javorský, Gerčák, Virgala, Valkučák (62. Liček) - Knap (65. P. Kozák), Solanič, Luščák (55. P. Pavúk), Kiseľ - Šott, Jančošek.

FK: Hajovský - Borza, Dulovič, Ojirogbe, Mirilovič - Palguta (64. Fridmanský), Buc, Gálik, Nemčko - Maťaš, Haničák.

Galéria
Tréner sa neulakomil na gólový darček k narodeninámTréner sa neulakomil na gólový darček k narodeninámTréner sa neulakomil na gólový darček k narodeninámTréner sa neulakomil na gólový darček k narodeninámTréner sa neulakomil na gólový darček k narodeninám