30. 04. 2013 o 09:22

V Gelnici rozhodla sporná jedenástka

autor: František Bukovina
2636x čítané

V sobotňajšej predohrávke 19. kola VI. ligy podtatranskej hostila Mária Huta Gelnica futbalistov zo Spišskej Belej.

Mária Huta Gelnica - Spišská Belá 1:0 (1:0)

V peknom prostredí a za slnečného počasia sa odohrával zápas dvoch nováčikov tejto súťaže. Jesenný zápas sa skončil výsledkom 2:1 pre Spišskú Belú. Postavenie v tabuľke je však pre AŠK Mária Huta oveľa lepšie, pretože od začiatku súťaže sa drží v hornej polovici, kým Belančania sa bodovo trápia na spodných priečkach. Na užšom ihrisku od  úvodu sa obe mužstvá snažili o útočný futbal. Nakopávané dlhé lopty s podporou vetra robili problémy domácej defenzíve. Už v 10. minúte sa hostia ujali vedenia. Hlavná rozhodkyňa ukázala na stredový kruh, ale po signalizácií postranného rozhodcu gól pre postavenie mimo hry neplatil. Hra sa naďalej odvíjala najmä medzi oboma šestnástkami. Hráči oboch mužstiev hrali  zodpovedne a dôrazne hlavne v obrannej činnosti. Domáci AŠK využíval svoje rýchle krídla  a viackrát sa dostal do nebezpečných brejkov, no hosťujúceho brankára Špesa sa mu však nepodarilo prekonať. Aj v druhom polčase pokračovala dynamická a výbušná hra. Najslabším článkom tohto zápasu, však bola hlavná rozhodkyňa, ktorá svojimi verdiktami poškodzovala priebeh zápasu. Sporný moment nastal najmä v 57. minúte, keď hráč hostí Podolinský bol vylúčený za dve žlté karty, ktoré dostal za bežný a dôrazný súboj o loptu. Belančania sa po tomto vylúčení polhodinu pred koncom zápasu právom cítili ukrivdení, no bojovali aj s desiatimi hráčmi a domácich nepúšťali do vážnejších príležitostí. V 80. minúte prišiel pre hostí ďalší úder od hlavnej rozhodkyne. V šestnástke hosťujúci obranca odkopával loptu, keď  narazil na šľapák domáceho hráča a na počudovanie hlavná rozhodkyňa nariadila pokutový kop. Domáci ponúknutú šancu využili a ujali sa vedenia 1:0. Autorom gólu bol Matúš Hudák. Hostia so Spišskej Belej  sa v závere zápasu pokúšali o vyrovnanie a  pritlačili svojho súpera, no z víťazstva sa napokon radovali domáci futbalisti.

Góly: 80. Matúš Hudák (11 m)

ŽK: Kisel, Marek Hudák - Andráš, Šavel

ČK: 57. Podolinský

Rozhodcovia: Miklošková - Trembeckí, Drabant

AŠK: Duch - Majláth, Sewczuk, Kandra, Kruželák, Kisel, Puškáš, Garčar, Marek Hudák, Matúš Hudák, Staššík   Striedali : Janikov, Harakaly, Rusnák

MŠK: Špes - Andráš, Šavel, Jackovič, Gancarčik, Heutschy, Pokrivčák, Milaňák, Čarnogurský, Podolinský, Barnáš  Striedali : Mezey, Marhefka