Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

02. 05. 2013 o 14:37

Lacné góly brankára

autor: Marián Škuba
2718x čítanéJeden zo šlágrov VI. ligy (skupina Vihorlatsko - Dukelská) sa odohral v prvomájovú stredu na trávniku v Udavskom. Domáci privítali o postup bojujúcu Soľ.

V krátkom časovom slede to bolo pre zverencov Jaroslava Varcholu tretie meranie síl s tímom, ktorý ašpiruje (či ašpiroval) na postupové priečky. Futbalisti od Udavy začali domácim víťazstvom nad Breznicou (2:1), remíza (2:2) v Radvani nad Laborcom sa ich nepozornosťou zmenila na kontumačnú prehru 0:3 (nastúpil hráč v treste) - to boli zápasy s mužstvami, ktorým  v tom čase patrili pozície lídra. V stredu doma privítali Soľ, ktorá v jarnej odvete výrazne šľape. A postupové zámery potvrdil aj výsledok: Udavské - Soľ 1:4...

Polčasový stav 1:1 dával do druhého dejstva rovnaké šance obom, domáci však boli s týmto stavom nespokojní. "Prvý polčas bol jasne v našej réžii. Rýchlo sme sa ujali vedenia, i keď súper po málo minútach vyrovnal, mali sme prevahu, šance. Kuzma napálil brvno, bombu Proča do šibenice brankár vyškriabal, v tutovke sa ocitol Ondica, ale zblízka prestrelil. Hostia mohli byť radi, že polčas skončil remízou," konštatoval Jaroslav Varchola (na snímke).   

Druhé dejstvo však už gólovo patrilo iba Soli... "Čo k tomu povedať. Už prvý gól, ktorým súper vyrovnal, prišiel zo situácie, keď lopta vypadla brankárovi z rúk. Vedenia sa hostia ujali po centri, keď chyba brankára bola priam školácka. Moji hráči znervózneli, kým hostia sa dostali do pohody a futbalovo začal v situácii úradovať Kulich. Najskôr  krásne zavesil z 25 metrov, a keď sme stavili všetko na útočnú kartu, šli v obrane do rizika, v brejku pečatil víťazstvo hostí. Prehrali sme, no hostia sa dostali na koňa, až keď sa ujali vedenia. Ich prvé dva góly však boli z kategórie brankársky lacných," uzavrel hodnotenie stretnutia kormidelník OŠK Udavské.

 

UDAVSKÉ - SOĽ 1:4 (1:1)

Góly: 8. L. Kuzma - 71. a 85. Kulich, 12. Gazdík, 64. M. Demčák. 

Žlté karty: Greško, Proč (obaja Udavské)

Rozhodoval: Ondrášek

Diváci: 150

OŠK Udavské: Mihaľov - Boňko, Naster, Olexa, Kiča - J. Kuzma, Havrilčák, L. Ondica, L. Kuzma - J. Greško (68. J. Vajs), M. Proč.

FK Soľ: Dudáš - Glod, Gazdík, P. Tokár, Orosi, Kulich, Hajník, P. Lukáč, Sakala, Biž (56. M. Demčák), Jachym.