Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

06. 05. 2013 o 11:55

Sninčania sa dostávajú do rytmu

autor: Marián Škuba
1461x čítanéŠtyri stretnutia v rade bez prehry, v nich získaných desať bodov a skóre 5:1... "Mužstvo už predvádza herne to, na čo má, snáď už iba koncovka nie je celkom podľa predstáv," mieni František Hanc.

Futbalisti MFK Snina sú opätovne na druhom mieste tabuľky. Avizovali, že práve túto jesennú pozíciu si chcú aj v odvete udržať, a aj keď na pár kôl klesli o stupienok - dva nižšie, vrátili sa späť za chrbát lídra. "Počas zimnej prestávky sme ladili formu na normálny začiatok jari, aj preto sme chceli hrať, odkladanie kôl nám neprišlo vhod. Mužstvo akoby stratilo správny tep, ťažšie sme sa rozbiehali," vrátil sa k začiatku jari František Hanc.

Ostatné štyri kolá však už body pribúdajú. A s mužstvami z hornej polovice tabuľky: Michalovce B 1:0 (doma), Košice/Barca 2:0 (vonku), Stropkov (1:1) vonku, Vyšné Opátske (1:0) doma. "Mužstvo už predvádza herne to, na čo má, snáď už iba koncovka nie je celkom podľa predstáv," mieni sninský lodivod.

V 24. kole Sninčania porazili doma Vyšné Opátske. Výsledok je tesný, rozhodol jediný gól. "Stav po 90 minútach nezodpovedal hernému dianiu na trávniku. Už som spomínal našu koncovku, tá nám ešte neklape, no body máme, takže sme spokojní," dodal František Hanc.

 

SNINA - VYŠNÉ OPÁTSKE 1:0 (0:0)

Domáci začali zápas náporom a už v 4. min. po centri Š. Pčolu trafil Popovič hlavou spojnicu brány. V 5. min. vnikol Š. Pčola do šestnástky a jeho center na päťke odkopol obranca za postrannú čiaru. V 13. min. po kolmici Popoviča hasil Vojtaško mimo šestnástky pred Š. Pčolom, v 17. min. po rohu Š. Pčolu hlavičkoval Kirňak z päťky iba do brankárových rúk. V 20. min. po rohu Popoviča strieľal Štofík z 20 m vedľa, v 22. min. po priamom kope Popoviča nedorazil Š. Pčola z 2 m loptu do bránky. V 24. min. po rohu na krátko strieľal Popovič z vnútra šestnástky nad. V 26. min. po ďalšej peknej kolmej prihrávke zachraňoval Vojtaško včasným vybehnutím pred Popovičom. Až potom sa hra trochu vyrovnala, hostia hrozili hlavne po akciách Semana a Turczyka. V 29. min. po dlhej lopte zo štandardky zachraňoval Diňa pred nabiehajúcim Semanom. Záver polčasu opäť priniesol šance domácich. V 38. a 40. min. strelil Š. Pčola síce dva góly, ale oba neplatili pre predchádzajúce ofsajdy Kirňaka. Úvod II. polčasu začali domáci obrovskou šancou Popoviča v 48. min., keď jeho hlavička tesne minula prázdnu bránu. V 55. min. po centri Hišema hlavičkoval Sciranka v tiesni tesne vedľa vlastnej šibenice. V 58. min. po krásnej individuálnej akcií Štofíka tečoval loptu Kirňak pri prvej žrdi do bránky. Hostia začali lepšie kombinovať, ale Seman sa v šestnástke v 72. min. nedokázal presadiť. V 73. min. po prihrávke Červeňáka neprekonal zblízka brankára Kirňak a odrazenú loptu nahral opäť Červeňák na kopačku Popoviča, ten však z 11 m bránku prestrelil. V 78. min. technickú strelu Popoviča z 20 m vyrážal Vojtaško zo šibenice na roh. V závere zápasu sa hostia pokúšali o vyrovnanie, ťažili z výškovej prevahy, ale žiadnu zo štandardnej situácie nedokázali využiť. V 89. min. unikol Budi, ale nezakončil a ani neprihral presne, v nadstavenom čase sa Hišem vyhol postaveniu mimo hry, sám s loptou prešiel do šestnástky, ale z uhla Vojtaška neprekonal a ním odrazenú loptu už spoluhráčovi na nohu neprihral.

Gól: 58. Kirňak

Žlté karty: 17. Matyi, 42. Sciranka, 71. Turzcyk

Rozhodcovia: Fabíny - Drenko, Tóth

Delegát: Hreško

Diváci: 400

Snina: Diňa - Wiener, J. Lukáč, Kopáč, M. Pčola - Štofík, Popovič, Červeňák (90. S. Lojka), Hišem - Kirňak (84. Budi), Š. Pčola (74. Jankaj)

Vyšné Opátske: Vojtaško - Telecký (86. Riemer), Školník, Šosták, Sciranka - Matyi, Angelovič, Turczyk, Korfanta, Vilčko - Seman (69. Krakovský)