Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

07. 05. 2013 o 07:54

Belančanom na víťazstvo stačil prvý polčas

autor: František Bukovina
1819x čítanéV 20. kole VI. ligy Podtatranskej MŠK Spišská Belá privítal na svojom štadióne futbalistov z Hranovnice a nadviazal na dobrý výkon z predchádzajúceho kola.

MŠK Spišská Belá - FK Hranovnica  3:2 (3:1)

Úvodný tlak domáci futbalisti zakončili gólom, ktorý po centri Gancarčika zaznamenal dobre hrajúci Heutschy. Hostia po inkasovanom góle otvorili hru a snažili sa vyrovnať. Ale boli to opäť domáci, ktorí udreli aj druhýkrát a zvýšili stav na 2:0. Autorom gólu bol po prihrávke od Barnáša Pokrivčák. Belančania v týchto chvíľach hrali pekný kombinačný futbal. Mali viacero gólových príležitostí, ktoré však nevyužili. Hranovnica sa dostala do zápasu kurióznym gólom, ktorý strelcom bol Gajan. V závere polčasu gólom do šatne domáci zvýšili na 3:1, keď hlavou skóroval Podolinský. V druhom polčase iniciatívnejším mužstvom na ihrisku boli hostia z Hranovnice. Domáci sa uspokojili s dvojgólovým náskokom a prestali bojovať. Nevychádzala im medzihra a odišli aj kondične. Hostia to využili a v závere zápas ešte zdramatizovali. Na 2:3 znížil Palguta, ale to už bolo z ich strany všetko, a tak po dobrom výkone v prvom polčase ostali body nakoniec v Spišskej Belej.    

Hrajúci tréner Hranovnice Jaroslav Kaprál: "Čakali sme na úvodný tlak domácich, ktorému sme odolávali do 15. minúty, keď sme inkasovali prvý gól. Po tomto góle sme otvorili hru čo domáci využili a zvýšili na 2:0. Nám sa síce podarilo znížiť na rozdiel gólu, no v závere polčasu sme opäť inkasovali. V druhom polčase sme hru vyrovnali, no náš druhý gól prišiel už neskoro. S našou hrou v prvom polčase nie som vôbec spokojný, v druhom polčase sme už hrali lepšie."

Tréner MŠK Dušan Boleš: "S hrou aj s nasadením mužstva v prvom polčase som spokojný. Strelili sme tri góly a mohli sme ešte nejaké aj pridať. Druhý polčas sme nezvládli kondične a súper ponúknutú šancu využil. Som rád, že sme zápas vyhrali a tri body ostali doma. Sklamala ma však hra nášho mužstva v druhom polčase."

 

Góly: Heutschy, Pokrivčák, Podolinský - Gajan, Palguta

ŽK: Depta, Mezey - Šuster, Knižka, Olexa

Rozhodcovia: Krivjančin - Jurašek, Rasi

MŠK: Špes, Šavel, Gancarčík, Andráš, Heutschy, Pokrivčák, Milaňák, Siska, Podolinský Barnáš. Striedali:  Čarnogurský, Mezey, Marhefka.      

FK: Bohunčák, Skokan, Kaprál, Gajan, Oravec, Palguta, Šuster, Herák, Pemčák, Petruľa, Knižka. Striedali: Olexa, Bašista.