Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

07. 05. 2013 o 09:28

Prvý jarný gól i víťazstvo

autor: Marián Škuba
2571x čítanéFutbalisti FK Kamenica nad Cirochou skórovali po dlhých 507 minútach, z víťazstva sa tešili po pauze deviatich stretnutí v rade. Nováčik VI. ligy (sk. Vihorlatsko - Dukelská) v druhej polovici jesene začal strácať dych a aj úvod odvety ho zastihol herne i výsledkovo "chorého". Možno práve cirošské derby bolo liekom.

Futbalisti FK Kamenica nad Cirochou už pomaly zabúdali, kedy sa tešili z gólu v súperovej sieti a z víťazstva tobôž. Čo sa gólovej radosti týka, naposledy tomu tak bolo v 12. kole, keď doma podľahli Breznici 1:3, z pokutového kopu sa presadil Miroslav Hajdučko. A vtedy od 47. minúty tohto zápasu akoby uťal... ďalších päť stretnutí bez zápisu v streleckej listine, sériu štyroch prehier "spríjemnila" až prvomájová remíza so Sečovskou Poliankou doma, čo však bola tiež stratou. "Šance sme mali, no nedali sme gól, ako sa hovorí ani do prázdnej brány, alebo ani do rána... Chýba nám sebadôvera, prebudiť sa herne musíme všetci, nie je to iba o útočníkoch, nedarí sa nám ako mužstvu," poznamenal Miroslav Hajdučko, hrajúci kamenický tréner.

Deväť kôl. Presne toľko odohrali Kameničania bez víťazstva. Bodové konto naplnili akurát dve remízy. Vstup do jari nebol bohviečo - doma Stakčín 0:4, v Čiernom 0:1 a Sečovská Polianka 0:0. "Séria bez víťazstva sa nám natiahla, ukazuje sa však, ako nám chýbajú z jesene štyria hráči zo základu. Káder je obmedzený, sužujú nás zranenia, karty, viacerí hrajú so sebazaprením. Nie je za koho vystriedať, hru oživiť. Potom sa hrá ťažko, ale neostáva nám, iba to prehryznúť," dodal Miroslav Hajdučko, ktorý mal proti Sečovskej Polianke na lavičke iba jediného náhradníka.

 

Odkedy dokedy... 

8. kolo: doma - Udavské 6:1

9. kolo: vonku - Vyšný Žipov 2:2

10. kolo: doma - Soľ 1:3

11. kolo: vonku - Hrabovčík 0:3

12. kolo: doma - Breznica 1:3

13. kolo: vonku - Radvaň n/L. 0:3

14. kolo: vonku - Bystré 0:3

16. a 17. kolo:  preložené

18. kolo: doma - Stakčín 0:4

19. kolo: vonku - Čierne 0:1

15. kolo: doma - Seč. Polianka 0:0

Až prišlo cirošské derby, na kamenickom trávniku sa v ostatnom 20. kole predstavili Beľania... Gólovú avitaminózu vyliečil Šedzmák a čienu sériu bez víťazstva ukončil Mihalič.

 

Kamenica n/Cir. - Belá n/Cir. 2:1 (1:1)

Góly: 7. Šedzmák, 67. Mihalič - 12. Lojan

Rozhodoval: Dankanin

Divákov: 200

Kamenica n/Cir.: Madeja - Bešan, O. Čabák, V. Šuľák (90. Sninčák), Oľha (M. Čabák), Šedzmák, R. Tomčák (64. M. Hajdučko), J. Mihalič, J. Skarba, V. Kušion, Š. Gajdoš.

Belá n/Cir.: Ľ. Maliňák - V. Diňa, Š. Dunaj, M. Brečka (30. P. Šimon), M. Prislupčák, J. Marinič (83. P. Dzurovej), T. Cenkner, J. Kudravý, D. Vajda, A. Lojan, R. Čižmár.