Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

13. 05. 2013 o 14:44

Udavu splavili kamenickí Cirošania

autor: Marián Škuba
2485x čítanéDerby Udavské - Kamenica nad Cirochou výsledkovo jasne pre hostí. Ľudo Ďurian hájil v jeseni ešte farby Udavského, teraz však na druhej strane dal kamenickú víťaznú bodku.

UDAVSKÉ - KAMENICA n/Cir. 1:4 (0:2)

Úvodná štvrťhodinka patrila domácim - Proč trafil z päťky do brankára a ním vyrazenú loptu následne hlavičkoval do brvna, po štandardke mieril Olexa vedľa a Greško po úniku zľava tiež nezakončil presne. Chvíľa kamenická prišla v 32. minúte, keď po narážačke Skarba - Mihalič sa lopta dostala k nestráženému Oľhovi, ktorý do prázdnej brány otvoril skóre. V 41. minúte si Oľha šikovne hodil loptu cez J. Vološina, ktorý ho zastavil nedovolene a pokutový kop znamenal druhú kamenickú radosť. Hostia využili svoj prvý strelecký pokus aj v II. polčase - v 58. minúte namieril presne O. Čabák. Udavčania znížili v 66. minúte - L. Kuzma vyslal do tutovky J. Vološina, ktorý popri vybiehajúcom Madejovi znížil. Posledné slovo však mali hostia, resp. Ľudo Ďurian, ktorý ešte na jeseň obliekal udavčiansky dres. Statný stoper, ľavák, zakončil tentokrát netradične pravačkou a lopta sa na už zmočenom klzkom trávniku prešmykla popod ruky gólmana.

 

Góly: 66. J. Vološin - 32. Oľha, 41. R. Tomčák (11 m), 58. O. Čabák, 86. Ďurian.

Žlté karty: Harvilčák, J. Vološin, J. Greško - Kriška, Tribula, O. Čabák.

Rozhodca: Mati

Divákov: 100

OŠK Udavské: Ma. Šalata - Boňko, Harvilčák, Olexa, Kiča - Proč, Ondica, Naster, Greško - J. Vološin, L. Kuzma (Meričko, V. Vološin, Jahnička).

FK Kamenica n/Cir.: Madeja - Bešan, O. Čabák, Oľha, Kriška, R. Tomčák, Mihalič, Skarba, Tribula, Ďurian, Š. Gajdoš (Sninčák).

 

JAROSLAV VARCHOLA (OŠK Udavské): "Hostia boli v koncovke maximálne efektívni. Prvé strely v prvom i druhom polčase znamenali ich góly, proti penalte nevravím nič, pretože bola. Snažili sme sa, aj sa nám podarilo znížiť, ale búrka, ktorá sa prihnala sťažila terén i futbalové podmkienky, čo hralo do karát súperovi. Hostia vyhrali, lebo v koncovke hrali tak, ako sa má."

MIROSLAV HAJDUČKO (FK Kamenica n/Cir.): "V stredu sme vonku remizovali, teraz vezieme body tri, i keď sme v tabuľke stále tretí od konca, zmazali sme mínusové body. Teší ma, že sme sa strelecky prebudili, lebo predtým to už bolo riadne gólové strašidlo. Strelili sme pekné góly, v náš prospech hovoril vývoj, lebo tvoriť museli domáci, brejky sa do otvorenej obrany realizujú ľahšie. Výsledok teší, ešte však záchranárskym prácam koniec nie je."