Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

14. 05. 2013 o 16:45

Pakostovské magické dátumy - 5.8 a 8.5

autor: Marián Škuba
2006x čítanéAjax Pakostov - jediné mužstvo, ktoré si udržalo neporaziteľnosť proti lídrovi z Plavnice. V dátumoch s päťkou a osmičkou sa zrodili remízy.

Vychádzajúc z aktuálneho stavu tabuľky V. ligy (skupina Sever) je najlepším mužstvom z regionálne "humenského" tria Ajax Pakostov. Patrí mu štvrté miesto (40 bodov), o tri body pred piatymi Medzilaborcami, Jasenov má záchranárske práce, je trinásty, na konte má bodov tridsať.

Aj futbalisti FO Ajax Pakostov  majú za sebou "anglický" týždeň, v ich podaní úspešný, i keď z dvoch domácich zápasov získali "len" štyri body. V nedeľu porazili Ľubotice 3:0, v stredu hostili lídra z Plavnice a výsledkom bola remíza 1:1.  A práve bilancii zo suverénom súťaže (na čele má Plavnica jedenásťbodový náskok) je z pakostovského pohľadu zaujímavá. Zverenci hrajúceho trénera Štefana Tomčáka sú totiž (zatiaľ) jediným tímom v súťaži, ktorý s Plavničanmi v sezóne neprehral. V jeseni v oblasti Levočských vrchov, v jarnej odvete v regióne Hornej Oľky sa udiali po 90 minútach stretnutí deľby bodov. Určite za povšimnutie stojí skutočnosť, že kým jesenný duel sa odohral 5. 8. 2012, jarná odveta dospela v dohrávke k termínu 8. 5. 2013. V tomto prípade magický päťkovo-osmičkový dátum viac prial Ajaxu, pretože Plavnica zatiaľ doma nestratila ani bod a zatiaľ každého súpera, okrem Pakostova, v súťaži porazila.

 

Nedeľa 5. 8. 2012

PLAVNICA - PAKOSTOV 0:0

Rozhodca: Mriglot

Divákov: 250

 

Streda 8. 5. 2013

PAKOSTOV - PLAVNICA 1:1 (1:1)

Góly: 18. Š. Tomčák - 17. Kuľanda

Rozhodca: Čech-Špirek

Divákov: 150

 

Plavničania sa môžu pýšiť v tabuľke suverénnou pozíciou lídra. Pred Raslavicami majú pohodlný jedenásťbodový náskok, zo zisku troch bodov sa netešili iba osemkrát - šesť remíz a dve prehry... Kežmarok (0:0), Jasenov (0:0),  Zámutov (2:2), Raslavice (1:0), či Fintice (0:0) popri domácich bodových výsledkoch odvetu prehrali. Už spomínaný Pakostov  má bilanciu 0:0 a 1:1... Až posledné kolo sezóny ukáže, či ostane v sezóne pakostovský Ajax jediným tímom, ktorého líder nedokázal poraziť. V 30. kole sa totiž  na plavnickom trávniku predstavia Kračúnovce, ktoré doma lídra zdolali 1:0 a odveta ich ešte iba čaká...