Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

16. 05. 2013 o 20:25

Z trojzápasu vonku bod

autor: Marián Škuba
1645x čítanéFutbalisti ŠK Futura Humenné odohrali tri zápasy v rade na ihriskách súperov. Po prehrách v Poprade a Lučenci získali v stredu cenný záchranársky bod na pôde prešovského béčka.

Treťoligisti mali na dve májové stredy naplánované dohrávky. Jarné počasie to zariadilo tak, že začiatkom mája čakal na humenských futbalistov trojzápas u súpera. Porciou boli Poprad, Lučenec a Prešov B... Plány boli vec jedna, dnes už známa realita je vec druhá. Z tria stretnutí u súperov majú stále o záchranu bojujúci Humenčania bod. Každý zisk dovezený domov sa ráta, niekto však môže konštatovať "iba" bod, pretože ŠK Futura pred spomínaným trojzápasom nepoznala na jar pocit prehry... "V podstate nemá význam hovoriť, čo sme chceli, čo sa stalo. Každý zápas sa začína od stavu 0:0, do každého nastupujeme s víťazným zámerom, ak sa bavíme o zápasoch vonku - tak minimálne snahou neprehrať. Výsledky sú známe, stále sa nachádzame nad pásmom zostupu, čo by po jeseni na nás asi nik zo súperov netipoval. Záchrana je pre nás reálna, máme ju vo svojich rukách," konštatoval Jozef Valkučák, humenský tréner.

 

dohrávka 17. kola:

POPRAD - HUMENNÉ 3:1 (0:1)

Góly: 65. a 68. Kubus, 60. Bendík - 20. Hreško... 

Jozef Valkučák: "Pred naším zápasom Poprad doma prehral s Martinom, takže sme očakávali ťažký zápas, súper nastúpil nahecovaný. Počiatočný tlak sme však vydržali, vydaril sa nám signál po rohovom kope a nič lepšie, ako vedenie do prestávky sme si nemohli želať. Všetko po prvom polčase nám hralo do karát, necelýchz desať minúť začiatku druhého polčasu však všetko otočilo. Mrzí ma to, pretože hráčov sme nabádali k ostražitosti, že domáci vybehnú, budú agresívni, dotieraví. Žiadalo si ti hrať z našej strany jednoducho, nevymýšľať. Hráči nedodržiavali taktické pokyny, chceli hrať futbal a doplatili sme na to."

A aby to nebolo málo, prvá prehra v jarnej odvete sa niesla aj so štvrtými žltými kartami pre Jakubča a Legdana...

 

25. kolo:

LUČENEC - HUMENNÉ 1:0 (0:0)

Góél: 86. Kupček...

Takže spomínaná dvojica "žltých" ostala doma a necestoval ani kapitán Paraska, ktorého skolila teplota. Karnaj stále laboruje so zraneným svalom, ostal na lavičke a iba desať minúť strávil na trávniku harcovník Ljubarskij. Po ataku súpera musel striedať. Aby humenský kouč mal ešte hlbšie vrásky, zranenie hlásil Mihok, ktorý napokon síce dohral, ale s veľkým sebazaprením...  Jozef Valkučák:  „Po bitke je každý generál. Môžeme si myslieť, že ak by sme boli kompletní, isto by sme v Lučenci neprehrali. Realita však bola iná, tesne pred koncom nám uletel aj bodík, s ktorým by sme boli spokojní. Na odpoveď nám už neostal čas.“ 

 

dohrávka 19. kola:

PREŠOV B - HUMENNÉ 1:1 (0:0)

Góly: 37. Kamenčík - 49. Pavol Šuľák...

Postavenie oboch tímov bolo pred stretnutím veľavravné. "Koňare" v zostupovom pásme, Humenčania tesne nad ním, pričom na prešovské "béčko" mali navyše dva bodíky. Futbalovo rátať bolo teda jednoduché. Jozef Valkučák:  "Každý vedel, o čo sa hrá. Víťazstvo domácich by nás opäť posunulo do pásma vypadnutia. Chlapci však zabojovali, opäť sme sa herne dostali do dobrých koľají. Čo ma teší, výkonom potešili hráči, ktorí zatiaľ hrávali menej, potvrdilo sa, že humenská lavička je oproti jeseni silnejšia. Remízu berieme, každý bodík z vonku sa ráta. Boj o záchranu však ešte ani zďaleka nie je ukončený." 

Čistá pravda... ŠK Futura Humenné má na 12. mieste rovných 30 bodov, nasledujú Spišská Nová Ves, Kremnička, Prešov B a Lučenec. Všetci po 28 bodov (Kremnička so zápasom k dobru). Vzhľadom na súčasnú situáciu s dvojicou vypadávajúcich v II. lige by u treťoligistov putovali o súťaž nižšie traja, t.j. štrnásty, pätnásty a šestnásty.