Tlak zvládli rozdielom triedy

autor: Marián Škuba
1690x čítané

Futbalisti ŠK Futura Humenné porazili béčko Banskej Bystrice 3:0.

Netradične v nedeľu mali Humenčania výkop v domácom stretnutí. Bolo to tak preto, že hostili "béčkarov". Ani (pre humenské pomery na futbal) netradičný termín, ani kvalitný súper, ktorého zdobí druhá najpevnejšia defenzíva a nedávne víťazstvo u lídra v Pohroní 4:2, však neboli nezdolateľnou prekážkou.

HUMENNÉ - B. BYSTRICA B 3:0 (1:0)

Opatrný humenský úvod, akoby domáci vyčkávali, ako začne súper. Prvý strelecký pokus Ljubarskeho mieril vysoko nad, hostia dali o sebe vedieť v 23. min., keď Sámel z 12 m tesne minul, v 35. min. hlavičkoval nestrážený Podstavek v tutovke vedľa. Strely Voroňáka i Legdana boli nepresné, v 37. min. v poslednej chvíli zastavil Jakubčo vkĺzačkou brejk Sámela. Záver polčasu priniesol humenský tlak, v 43. min. jedovka Voroňáka popálila rukavice Beníka, v dorážke Mihok prestrelil, o dve minúty začal Popik akciu pri čiare na Dyska, ktorý loptu potiahol, dobre odcentroval, prudká hlavička Ljubarskeho roztriasla brvno, lopta sa odrazila pred čiaru a Karnaj hlavičkou z päťky prekonal aj bystrického obrancu na čiare.

Aj v úvode II. polčasu sa diali veci na polovici súpera. Hneď v 46. min. tesne minul z rohu päťky krížkou strelou Karnaj, Ljubarskij z 20 m pálil nad, v 64. min. však priamy kop zahrali Hreško a Ljubarskij krátkym signálom na Popika, ktorý z 30 m mieril presne k žrdi. A o dve minúty strelu Karnaja zblokoval obranca na oblúčik, ktorý ponal Beníka padol do siete. Hostia pohrozili z priameho kopu, bombu Štulajtera bravúrne pri žrdi kryl Brudňák. V závere v sľubných pozíciách mierili nad Karnaj, resp. Vajda.

Góly: 45. a 66. S. Karnaj, 64. Popik

Žlté karty: Dysko - Válovčan, Poliach, Pliešovský

Rohové kopy: 1:2

Strely/na bránu: 14/5 : 6/2

Rozhodoval: Kakaščík

Divákov: 350

ŠK Futura: Brudňák - D. Dysko, Pa. Šuľák, Hreško, Jakubčo - Popik (81. Demčák), Ljubarskij, Mihok (73. J. Babin), S. Karnaj - Legdan (84. Macej), Voroňák. Tréner: Jozef Valkučák.

FK Dukla B: Beník - Belluš, Púpala, Podstavek, Pliešovský - Kukula, Vajda, Poliach, A. Sámel (76. P. Sámel) - Považanec (60. Štulajter) - Válovčan (85. Menich).   Tréner: Mário Auxt.

Jozef VALKUČÁK (ŠK Futura Humenné): "Bystričania veľmi málo gólov inkasujú, to ich zdobí, z tohto dôvodu som sa súpera dosť obával. Aj preto bol úvod stretnutia z našej strany vyčkávací, zámerne, vedeli sme, že musíme hrať s nimi trpezlivo. Záver polčasu už bol v našich rukách, prišiel tlak, gól doslova visel vo vzduchu, aj prišiel a radosť do šatne bola pre nás veľkou psychickou vzpruhou. Chlapcom chcem poďakovať. Kto sa rozumie futbalu a videl pred zápasom tabuľku, vedel, že hráči boli pod obrovským tlakom. Zvládli ho rozdielom triedy, za čo im patrí aj moje uznanie."