Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

20. 05. 2013 o 14:34

Predohrávka v Podhradí sa skončila inzultáciou

autor: Karol Csobadi
1705x čítanéV sobotňajšej predohrávke 22.kola v šiestej lige Košicko - gemerskej medzi Krásnohorským Podhradím a V. Opátskym „B“ došlo po stretnutí k inzultácii hlavného rozhodcu Laskovského jedným z fanúšikov.

Favoritom stretnutia boli bezpochyby domáci futbalisti, ale tí behavejšieho súpera poriadne podcenili. Prvý polčas prebiehal medzi šestnástkami, bez vážnejšej šance v podaní oboch aktérov. Po prestávke sa domácim už v úvodnej minúte konečne podarilo dosiahnuť vedúci gól po strele kapitána J. Piatera. Hostia po hodine hry skóre zrovnali  po krížnej strele rozvlnil Slatina. Následne domáci pôsobili čoraz častejšie statickým dojmom a hostia boli aktívnejším kolektívom. V poslednej minúte arbiter po faule v šestnástke nariadil v prospech hostí pokutový kop, ktorý Slatina bezpečne premenil vo víťazný gól. Z remízového zápasu sa tak zrodilo nečakané víťazstvo hostí.

Víťazná séria sa skončila

"Hostia napriek postaveniu v tabuľky nám boli do prestávky vyrovnaným súperom. Zápas sme psychicky nezvládli, nakoľko sa nám v I. polčase nepodarilo skórovať. Veď na bránu hostí sme prakticky vystrelili vážnejšie iba raz. Po vedúcom góle sme súpera  aj podcenili a ten dokázal vyrovnať. V závere nás o body pripravila nariadená penalta. I keď sme po prestávke hru zlepšili, súper bol behavejší a nepúšťal nás do šancí. Po sérii neprehratých zápasov musela prísť aj prehra, ktorá nás uzemnila a musíme začať na sebe viac popracovať,“ uviedol na margo zápasu Štefan Kún.   

Vyrovnanie nás naštartovalo

"Vedeli sme, že vyhrať v Podhradí nebude jednoduché. Chlapci však dreli, bojovali a to mám zaručilo tri body. Do prestávky bol zápas bez šanci a dominovalo viac nepresností. V druhom polčase nás naštartoval vyrovnávajúci gól a akoby domácim ubúdalo síl, nakoľko už len nakopávali lopty do šestnástky, čím sme mohli viac ovládnuť priestor,“ konštatoval hrajúci tréner TJ FK V. Opátske B Richard Lelák.  

Dohra za zeleným stolom

I keď mladý, neskúsený arbiter svojimi verdiktmi do istej miery rozdúchal prejavy emócií, hlavne, keď nedostatočne posúdil hranie rukou hráčov hostí či ich ťahanice a chytanie za dres zozadu, na domácej prehre žiadnu vinu neniesol. S týmto názorom sa však nestotožnili všetci, a tak sa stalo, že pri odchode do kabín bol v skrumáži na schodoch inzultovaný jedným z divákov. Takýto prejav hrubého nešportového správania sa na športoviská nepatrí, je odsúdeniahodný a dohru bude mať za zeleným stolom.  

Vedenie klubu ľutuje

"Chcem sa  ospravedlniť rozhodcom, delegátovi ako i futbalovému zväzu, že sme dopustili, aby to došlo až tak ďaleko. Bohužiaľ, incidentu sme nedokázali zabrániť, nakoľko musím priznať, že usporiadateľská služba zlyhala. Incident , ktorý sa stal, však nie je dobrou vizitkou pre náš klub a futbalové dianie v Krásnohorskom Podhradí,“ uviedol predseda  FK Krh. Podhradie Štefan Kún.       

 

Krásnohorské Podhradie - V. Opátske B 1:2 (0:0)

Góly: Piater  - Slatina 2 (1 z 11 m)

Krh. Podhradie:  Kerekeš - Erdöfalvi, Mészner, Tóth, Kún, Zdechovan, Breuer, Piater, Kardoš, Kiss, Kozák, striedali: Prónyai, Demjén

V. Opátske B: Reimer - P. Hudák, Krompaský, Pačút, Mihók, Lelák, Slatina, Knap, Telecký, Dečman, Grejták, striedal: Krakovský 

Galéria
Predohrávka v Podhradí sa skončila inzultáciouPredohrávka v Podhradí sa skončila inzultáciouPredohrávka v Podhradí sa skončila inzultáciou