Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

20. 05. 2013 o 14:53

Bratranci Pčolovci gólovo zničili Hanisku

autor: Marián Škuba
1981x čítanéÚtočník Štefan hetrikom za sedemnásť minút (i keď to rozdelila prestávka) a obranca Marián z pokutového kopu za faul práve na bratranca.

Po dvoch prehrách v úvode jarnej odvety sa Sninčania rozbehli. Herne i výsledkovo - bodovali už v šiestom stretnutí v rade, pričom brankár Diňa inkasoval po 329 minútach. Po prvýkrát v jarnej časti súťaže sa presadil sninský kanonier Štefan Pčola a jeho konto má aktuálne hodnotu 14 gólov. Bratranec Marián si zapísal v tejto sezóne prvý presný zásah. Premenil pokutový kop. Keďže to bolo po faule na Štefana, možno konštatovať, že Hanisku na ihrisku pod Sninským kameňom gólovo zničili Pčolovci.

 

SNINA - HANISKA 4:1 (2:0)

Hostia pricestovali do Sniny v oklieštenej zostave a sústredili sa na hlbokú defenzívu. Domáci od začiatku zápasu využívali krídelné priestory a v 3. min. Š. Pčola, v 5. min. Popovič a v 7. min. opäť Popovič nevyužili núkajúce sa príležitosti. V 12. min. oblúčikom trafil Budi brvno. Prvýkrát ohrozili domácu bránku hostia v 20. min., keď po dlhom aute Majerníka predlžoval Pekár hlavou Majorošovi na vzdialenejšiu žrď, ale ten stal v postavení mimo hry. V 23. min. Štofíkov prudký center skončil tesne vedľa brány. V 26. min. center M. Pčolu hlavičkoval Š. Pčola iba do Budiho stojaceho pred bránkou a odrazenú loptu odkopli obrancovia. V 31. min. už udrelo... Center Štofíka po peknej individuálnej akcii dorazil Š. Pčola zblízka do brány - 1:0. V 39. min. sa opäť pokúsili hostia o ohrozenie Diňu, ale po kombinácii na ľavej strane Majoroš z hranice šestnástky prestrelil. V 40. min. po krásnej kombinácii Štofík - Hišem centroval Budi a Š. Pčola zblízka zvýšil - 2:0. V 43. min. po akcii Štofíka nebezpečne strieľal Hišem, ale brankár bol pozorný. V 45. min. priamy kop Popoviča a brankár vyrážal loptu pred nabiehajúcim Š. Pčolom.

  Druhý polčas začali domáci svižne, v 48. min. po krásnej individuálnej akcii Budiho a jeho presnej prihrávke sa ocitol Š. Pčola pred brankárom a strelou po zemi presne k žrdi zakončil sedemnásťminútový hetrik. Domáci sa naďalej snažili o kombinačný futbal a ďalšie šance postupne nevyužili M. Pčola v 52. min., Popovič v 55. min., Š. Pčola v 60. min. a Hišem s Popovičom v 65. min. Ďalšiu veľkú šancu v 70. min. po peknej prihrávke Červeňáka nedokázal usmerniť do bránky Kirňak. V 75.min. sa Š. Pčola individuálne presadil v šestnástke, ale v poslednej chvíli bol faulovaný a nariadený pokutový kop s prehľadom premenil M. Pčola. Domáci za tohoto stavu ubrali nohu z plynu, nechali súperovi viac priestoru, po dlhom nakopnutom pase na hranicu šestnástky Pekár v 80. min. predlžil loptu až do siete. V astavenom čase Hišem v tutovke napol iba bočnú sieť.

  Góly: 31., 40. a 48. Š. Pčola, 75. M. Pčola (11 m) - 80. Pekár

  Žlté karty: neboli

  Rozhodca: Ondrášek

  Diváci: 400

 

  MFK: Diňa - Wiener (9. S. Lojka), J. Lukáč, Kopáč, M. Pčola - Štofík, Popovič (68. Jankaj), Červeňák, Hišem, Š. Pčola - Budi (64. Kirňák)

  FK: Suchý - Biliščanský, Majerník, Gorej, Papuga - Klimek, Pekár, V. Horňák, Palenčár - Majoroš, P. Horňák