21. 05. 2013 o 12:41

Doma inkasovaný gól po 442 minútach

autor: Marián Škuba
1994x čítané

MŠK Spartak Medzilaborce je na svojom trávniku v jarnej odvete pánom. Zatiaľ iba vyhráva, až vo štvrtom zápase pred zrakmi svojich fanúšikov po prvýkrát inkasoval. Pričinil sa o to v derby Ajax Pakostov.

Čo sa inkasovaných gólov týka, má klub spod Kamjanej zaujímavú bilanciu. Presný zásah v nedeľňajšom derby z kopačky Ján Durillu z FO Ajax Pakostov totiž prerušil úctyhodnú sériu Spartakovcov na svojom trávniku - 442 minút doma bez inkasovaného gólu. Naposledy MŠK Spartak doma inkasoval ešte 28. októbra 2012. Vtedy v stretnutí 15. kola (v jesennej časti) vyrovnával na konečných 2:2 (Medzilaborce - Raslavice) v 57. minúte hosťujúci Tomáš Jusko. A prišli domáce zápasy - Jasenov 2:0 (jeseň), jar: V. Šariš 6:0, Zámutov 1:0, Fintice 5:0 a Pakostov 4:1. V derby 19. mája 2013 sa strelecky presadil už spomínaný Ján Durilla, keď znižoval v 49. minúte na priebežných 2:1...

Ostatný víkend bolo pod Kamjanou na programe derby. Pekná návšteva bola svedkami piatich gólov, takže o futbalové korenie bolo postarané.

MEDZILABORCE - PAKOSTOV 4:1 (2:0)

Stretnutie dvoch vyrovnaných súperov s územnou prevahou zo strany Spartakovcov. Už v 2. min. po centri Vaška skóroval Hrehovčík. Ďalšie gólové možnosti prišli až po dvadsaťminútovke, keď najprv strelu Gubu hosťujúci Petro vyrazil, aby v 31. min. po centri Hrehovčíka zvýšil hlavou Gavula. V 38. min. spolupráca Pelech - Guba brankára iba vystrašila. V II. polčase sa už Ajax dostával častejšie na dosah domácej svätyne a v 50. min. strelu Durilu gólman v rukách neudržal. V 52. min. Hrehovčík prízemnou strelou trafil z 20 m presne k žrdi. Na druhej strane hlavička T. Gombitu v 68. min. letela privysoko, v 71. min. hlavičku domáceho Chripáka brankár Petro vyrazil nad, o minútu Hrišo nastrelil žrď hosťujúcej brány. Účet derby stretnutia uzavrela 76. min., keď Čabiňák prízemnou strelou z 20 m prekonal brankára.

Góly: Hrehovčík 2, Gavula, Čabiňák - Durilla

Žlté karty: nikto

Rozhodoval: Fabíny

Divákov: 350

MŠK Spartak: Vodilka - Pelech, Vaško (46. D. Hrišo), Lučko, G. Lukačik, Gič (66. Bega), Chripák, Guba, V. Lukačik (41. Čabiňák), Hrehovčík, Gavula.

Ajax: Petro - Berdak (46. Slavkovský), Jo. Gombita, J. Durilla, Pe. Gombita ml., Š. Tomčák, J. Fedorko, I. Andraško, Ragan, T. Gombita, Pe. Gombita st.