Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

23. 05. 2013 o 09:25

V Bardejovskej sú právom pyšní na zrekonštruovaný areál

autor: redakcia
4313x čítanéV zime, počas regionálnej Jedenástky roka v Sabinove, nás predseda klubu v Bardejovskej Novej Vsi František Šott pozval na návštevu zrekonštruovaného štadióna. Slovo dalo slovo, a tak sme sa prišli pozrieť na krásny, útulný stánok, ktorým sa môžu pochváliť v tomto klube.

Už pri príchode do areálu sme zostali milo prekvapení. Trávnik bol perfektne upravený a hlavná tribúna vyzerá naozaj veľmi pekne. Skvostný je najmä pohľad z nej na dianie na trávniku.

„Zrekonštruovali sme hlavnú tribúnu a postavili menšiu tribúnku na protiľahlej strane. Museli sme urobiť rekonštrukciu oceľovej konštrukcie, lebo už začala hrdzavieť. Prakticky od začiatku jej výstavby sa do nej neinvestovalo. Museli sme ju teda kompletne vyčistiť, vymaľovať, urobili sme potery. Sedačky máme z Tehelného poľa. Naši ľudia zo všetkých zbrúsilu farbu a nanovo nastriekali. Otrocká práca, ale výsledný efekt stojí za to. V útrobách hlavnej tribúny je aj veľmi solídny bar, s pekným sedením a štyrmi veľkými LCD televízormi. Priestory sú nefačiarske. Návštevníci môžu fajčiť na terase,“s hrdosťou v hlase nám vysvetľoval počas exkurzie Juraj Šott (na snímke vpravo, vedľa brata Františka). Vynovené toalety môžu funkcionárom Bardejovskej Novej Vsi závidieť aj corgoňligisti.

Súčasná kapacita štadiónika je vyše tisíc miest na sedenie a ďalších približne 500-600 miest na státie. Výraznou zmenou prešiel aj priestor za južnou bránou. Skorodovaný plech zmizol a nahradila ho sieťovina, ktorá po estetickej stránke spĺňa svoj účel.

Juraja Šotta teší aj skvelý trávnik, ktorý je vizitkou klubu. „Brat František so svojím tímom sa výborne starajú o areál. Máme zamestnaných asi desiatich futbalistov, ktorí, ak je potrebné, pomáhajú pri údržbe štadióna i trávnatej plochy. Aj preto náš stánok je zároveň našou pýchou.“

Naopak, dlhoročného činovníka úzko spätého s Bardejovskou Novou Vsou mrzí ešte jedna vec, ktorú by chcel dať do poriadku, no nezáleží to len na ňom. Okolie areálu špatí budova, s ktorou mali iné plány. „Medzi parkoviskom a hlavnou tribúnou je budova, ktorú sme pred dvoma rokmi odkúpili od mesta za 27 000 eur. Boli v nej bývalé šatne. Chceli sme z nej vytvoriť reštauračné a ubytovacie priestory. Keď sme budovu dali posúdiť statikovi, nedovolil nám na nej robiť práce. Musíme ju zbúrať.“

Meno Šott je s klubom spiaté od založenia klubu až doteraz. Pri jeho zrode stál Ján Šott, nebohý najstarší brat Juraja a Františka. Tí po ňom prevzali štafetu a odmlčali sa len raz na 4-5 rokov, keď klub spadol do III. okresnej triedy... Opäť sa vrátili a Milénium 2000 napreduje.

„Strašne veľmi nám pomáha brat Juraj, ktorý je súčasným sponzorom klubu. Rekonštrukcia štadióna vyšla na 50 000 eur. O celú investíciu sa postaral Juraj. Tieto náklady by mu malo preplatiť mesto, no ubehol rok a zatiaľ nedostal ani cent. Keď sa pred rokmi vrátil do klubu, v prvom rade volal môjmu synovi Františkovi. Lanáril ho, že tu musí prísť hrať, aby sme futbal opäť pozdvihli,“spomína na opätovný návrat do klubu súčasný predseda ŠK František Šott st. Pomyselný štafetový kolík po najstaršej generácii Šottovcov pomaličky preberá stredná generácia. Bývalý druholigový hráč Ličartoviec František Šott ml. je v 37 rokoch stále aktívny hráč a zároveň tréner mužstva. Asistenta mu robí bývalý slovenský reprezentant Marián Kurty. Masérom tímu je ďalší syn predsedu klubu Miroslav Šott. „A títo dvaja maličkí futbalisti Tobiáš a Hugo sú moji vnúčikovia, synovia Ferka,“ ukázal na dvoch šarvancov – najmladšiu generáciu Šottovcov - predseda klubu, ktorý nie je bežným klubovým šéfom. Ako sám vraví, je dievčaťom pre všetko. Naháňa peniaze od sponzorov a ako vyučený kuchár pripravuje aj misy do VIP-ky či balíčky pre hráčov, keď sa ide za súperom. „Naše ženy sú taktiež zaangažované do futbalu. Moja manželka i Ferkova sa tu starajú o pohostenie, Mirkova manželka je zasa pri vstupnom,“ usmial sa František Šott st.

Vlani v júli oslavoval futbal v Bardejovskej Novej Vsi 50. výročie vzniku. Najväčším úspechom klubu, vtedajšej TJ VODÁR, bol postup do II. SNL v roku 1984. Bardejovská Nová ves má okrem seniorov ešte dva tímy. Starší dorastenci vedú IV. ligu Šarišská a žiakov.

Milénium vedie štvrtoligovú súťaž s luxusným náskokom a už tento týždeň, hoci má cez víkend voľno, môže za uršitých okolností oslavovať postup. „Verím, že chlapci si už nenechajú ujsť postup. Momentálne majú 10-bodový náskok, no druhá Snina má zápas k dobru. O dva roky by sme tu možno mohli hrať mestské derby s Bardejovom,“ usmial sa František Šott. Má to už prerátané. Vraj, ak by jeho klub postúpil a v budúcej sezóne by skončil do 6. miesta, po avizovanej reorganizácii súťaží by Bardejovská Nová Ves a Bardejov boli v jednej súťaži. Samozrejme, ak by Bardejov medzi tým nepostúpil.

Trúfate si utiahnuť súťaž, ktorá si bude vyžadovať vyššie nároky nie len na cestovanie ale i na finančné zabezpečenie? „Záleží na tom, koľko peňazí dokážeme zohnať od sponzorov. Chlapci sú skromní, chcú hrať III. ligu východ. Môžem im sľúbiť iba to, na čo máme. Hráči u nás hrajú za smiešne peniaze,“ podotkol František Šott a vyzdvihol morálku svojich chlapcov. Mimochodom, Bardejovská Nová Ves má v súčasnosti rozpočet vo výške 27 000 eur na rok. Bez dopravy, tú hradí sponzor.

„Chceli by sme postúpiť do vyššej súťaže. Musíme si všetci sadnúť - sponzori, podnikatelia, bývalí futbalisti - a vytvoriť podmienky, aby chlapci mali chuť hrať. Hráči nedostávajú žiadne extra prémie, iba to, čo si zaslúžia za dobrú reprezentáciu nášho klubu,“podotkol mecenáš klubu Juraj Šott.

„Klobúk dolu pred funkcionármi v Bardejovskej Novej Vsi. Takto bežne vyzerajú štadióniky v Česku. Verím, že čoraz viac ich bude aj na Slovensku,“povzdychol si uznanlivo predseda VsFZ a viceprezident SFZ Richard Havrilla.

Galéria
V Bardejovskej sú právom pyšní na zrekonštruovaný areálV Bardejovskej sú právom pyšní na zrekonštruovaný areálV Bardejovskej sú právom pyšní na zrekonštruovaný areálV Bardejovskej sú právom pyšní na zrekonštruovaný areálV Bardejovskej sú právom pyšní na zrekonštruovaný areál