Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

24. 05. 2013 o 19:19

Brankár Vasilenko zatiahol záves

autor: Marián Škuba
2826x čítanéMarcel Vasilenko, gólman TJ Družstevník Radvaň nad Laborcom neinkasoval štyri stretnutia, piaty čistý zápis mužstva vzišiel z kontumácie. Skúsený brankár však tejto sérii výnimočnú pozornosť nevenuje, sleduje skôr víťazstvá a úspechy celého mužstva.

Pred šlágrom 23. kola VI. ligy (skupina Vihorlatsko - Dukelská) Radvaň nad Laborcom (1.) - Vechec (5.) zdobí aktuálneho lídra viac ako pekná bilancia v defenzíve. V doterajších 22 stretnutiach inkasovali radvansklí futbalisti iba 16 gólov, čo hneď na prvý pohľad dáva priemer menší ako jeden inkasovaný gól na stretnutie. Líder od Laborca sa k nemu dopracoval aj vďaka bilancii ostatných piatich stretnutí, keď neinkasoval ani jediný raz.

Aby bola štatistika úplne presná, je treba začať ešte v 17. kole, keď bolo na programe derby Belá nad Cirochou - Radvaň nad Laborcom. Domáci sa ujali vedenia v 24. minúte zásluhou Patrika Šimona, stav sa do hodiny otočil na 1:2 a v 61. minúte museli hostia striedať, keď po ostrom zákroku utrpel Marcel Vasilenko na hlave ranu (ktorú museli neskôr v nemocnici spojiť viacerými stehmi), takže vyrovnávajúci beľanský gól  inkasoval už Maroš Hrivňák. Radvančania však predsa len naklonili misky váh na svoju trojbodovú stranu a vyhrali 3:2. Čisté konto teda brankárovi Vasilenkovi začína 37 minútami (od 24. do 61. minúty). V 18. kole bolo na programe derby Radvaň n/L. - Udavské. Pôvodne sa skončilo deľbou bodov 2:2, hostia však nastúpili s hráčom v treste, a tak sa zrodila kontumácia. Do bilancie možno tento výsledok rátať  iba ak pre mužstvo, osobné štatistiky logicky vynechávame, ale v ďalších zápasoch: V. Žipov 3:0 (vonku), Soľ 2:0 (doma), Hrabovčík 1:0 (vonku) a naposledy Breznica 5:0 (doma) už ide čisté konto práve do brankárovho zápisu. Takže suma sumárum zatiahol Marcel Vasilenko oponu medzi radvanskými žrďami zatiaľ na 397 minút.

"To, že držím takú sériu bez inkasovaného gólu, to je zásluha nielen moja, ale celého mužstva vrátane náhradníkov. Stále vravím, že výsledky mužstva nerobia hviezdy, ale kolektív, ktorý drží pokope nielen na ihrisku, ale i mimo neho. A pri takej obrane, akú mám v Radvani n/L, sa gól ani dostať nedá  (smiech). Takúto bilanciu bez inkasovaného gólu však neberiem ako nejakú vážnu sériu, pretože v mojej brankárskej futbalovej kariére už boli oveľa dlhšie pasáže," konštatoval Marcel Vasilenko.

Výsledné skóre 11:0 z ostatných štyroch kôl je však na futbal isto pekné. Ktoré zo stretnutí bolo najnáročnejšie? "Každý jeden z týchto zápasov bol ťažký, pretože sme tieto mužstva museli zdolať. V. Žipov hrýzol v I. polčase v druhom stratil dych, na Soľ sme sa dobre pripravili a každý na ihrisku odviedol maximum, Breznica k nám prišla až príliš premotivovaná a postupne to niektorí hráči psychicky nezvládli, a tak za najnáročnejší z týchto zápasov bol asi v Hrabovčíku, pretože sme tam išli bez šiestich hráčov základnej zostavy s cieľom nezraniť sa, odohrať zápas bez vylúčenia a neprehrať, zápas odohrať so cťou a pokúsiť sa o výsledkový "zázrak". Čakal nás ťažký zápas, pretože domáci bojovali nielen za seba... Aj keď najtesnejším výsledkom, ale zvládli sme to trojbodovo," podotkol brankár, ktorý k výhre vo Vyšnom  Žipove prispel sám aj gólom do súperovej siete - zo značky pokutového kopu.

Nedeľa prináša v 6. lige šláger práve duelom Radvaň n/L. - Vechec. Stretnú sa mužstvá z hornej časti tabuľky. "Zápas s Vechcom veľa napovie v boji o postup, ale osobne si myslím a verím, že mužstvo Vechca by sme mali zdolať, lebo takýto kvalitný káder aký momentálne v Radvani n/L je teraz, určite ešte nebol," dodal Marcel Vasilenko, ktorý sa mal v nedeľu objaviť medzi radvanskými tromi žrďami.