Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

28. 05. 2013 o 15:17

Popradská rezerva podľahla Spišskej Belej

autor: František Bukovina
2083x čítanéV 23. kole VI.ligy Podtatranskej vyhrali belanskí futbalisti nad popradskou rezervou a na svoje konto si pripísali tri body.

FK Poprad B - MŠK Slavoj Spišská Belá 2:3 (0:3) 

Zápas sa začal vo vlažnom tempe, v ktorom iniciatívnejším mužstvom boli domáci futbalisti. Tí si však nedokázali vytvoriť vážnejšiu gólovú príležitosť. Naopak boli to hostia, ktorí udreli ako prví. V 19. minúte Heutschy sa nebojácne rútil do domácej šestnástky a aj keď bol tiesnený, dokázal skórovať. Po tomto góle sa hra vyrovnala a na ihrisku bolo vidieť aj hostí zo Spišskej Belej. V 38. minúte Marhefka  parádnym lobom prekonal domáceho Škyrtu po druhýkrát. V závere polčasu Zacher šiel dôrazne do súboja. Jeho prvú strelu Škyrta kryl, no druhá už skončila v sieti. Prvý polčas skončil 3:0 pre Belančanov, ktorí v ňom  z minima vyťažili maximum. V druhom polčase bolo vidieť na ihrisku väčšinou jedno mužstvo a tým mužstvom boli domáci futbalisti. Belančania druhý polčas vypustili asi s vedomím, že už majú nahrané a o víťazstvo nemôžu prísť.  V osobných súbojoch boli nedôrazní, chýbala im medzihra a odchádzali aj kondične. Naopak, Popradčania boli rýchlejší v štarte na loptu, vedeli o sebe a vytvárali si neustály tlak na belanskú bránu.  V 74. minúte na 1:3 znížil striedajúci Kašper.  V 78. minúte to už bolo 2:3, keď autorom gólu bol Janoščík. A zrazu z jasného trojgólového vedenia Belančanov bol v závere zápasu nervák. Hostia zo Spišskej Belej bránili už len jednogólový náskok, ktorý sa im nakoniec aj podarilo ubrániť.   

 

Góly: Kašper, Janoščík - Heutschy, Marhefka, Zacher

ŽK: Kubesa - Zacher

Rozhodovali: Choma – Kunaj , Štefanič

Počet divákov: 140

FK Poprad: Škyrta - Sobanský, Tvaružek, Božoň, Gašpar, Janoščík, Melničuk, Mlynár, Bednarčík, Kubesa, Trop  -  striedali  Kašper.

MŠK Spišská Belá: Špes - Andráš, Depta, Jackovč, Gancarčik, Čarnogurský, Heutschy, Griger, Marhefka, Zacher Milaňák  - striedali  Mezey, Podolinský,  Galowicz.