Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

15. 06. 2013 o 17:54

Kolektívy zo Zemplína triumfovali v Nitre

autor: redakcia
1908x čítanéDôvera Školský pohár SFZ napísala v minulých dňoch na štadióne pod Zoborom v Nitre svoju druhú kapitolu. Druhý ročník priniesol triumf východoslovenských družstiev. V kategórii chlapcov zvíťazila ZŠ Okružná v Michalovciach, medzi dievčatami si vybojovala prvenstvo ZŠ Gorkého v Trebišove.

Zápasy v skupinách napovedali o ambíciách jednotlivých tímov na konečné umiestnenie. Mimoriadne vyrovnaný bol semifinálový zápas medzi ZŠ Klačno Ružomberok a ZŠ Sadová v Senici. Konečný výsledok bol 1:1 a tak o postupujúcom rozhodovali penalty. V nich mali viac futbalového šťastia chlapci zo Senice, v ktorých zdolali svojich rovesníkov v pomere 7:6. O vyrovnanosti tímov svedčia aj ostatné semifinálové výsledky, v ktorých víťazi postupovali do finále zhodne víťazstvom o jediný gól. Družstvo Senice v kategórie chlapcov doplnila ZŠ Okružná Michalovce, v kategórii dievčat sa do finále prebojovali dievčatá zo ZŠ Vrbové a ZŠ Gorkého v Trebišove.

Asi najviac súťažiaich zaujala prítomnosť čerstvého víťaza druhej bundesligy Petra Pekaríka v drese Herthy Berlín. Peťo priniesol podpis karty, trpezlivo plnil všetky žiadosti o spoločné fotografiu a ako vždy, rozdával úsmevy a pohodovú náladu na všetky strany. "Vidím veľa talentovaných chlapcov a dievčatá. Slovensko malo vždy šikovnú mládež a naozaj sa teším pri pohľade na trávnik. Prišiel som podporiť skvelú myšlienku, cítim sa v tu naozaj dobre," pochvaľoval si slovenský futbalový reprezentant Peter Pekarík.

To už vyšlo na oblohe slniečko, ktoré sľúbil deň predtým generálny sekretár SFZ Jozef Kliment a veľké finále mohlo začať. Ako prvé nastúpili dievčatá zo ZŠ Gorkého v Trebišove proti ZŠ Vrbové. Lepšie začali Vrbovčanky. Hneď v úvode zápasu sa ujali vedenia, no potom ukázali kvalitu dievčatá z Trebišova. Niekoľkými zákrokmi síce pohromu odvrátila brankárka Vrbového, no tlak dievčat z Trebišova bol priveľký. Šnúrou piatich gólov si vypracovali náskok, ktorý udržali až do záverečného hvizdu. Medzi chlapcami súperili o prvenstvo na turnaji ZŠ Okružná v Michalovciach a ZŠ Sadová v Senici. Michalovčania od začiatku diktovali tempo zápasu a postupne zaťažili konto Senice štyrmi gólmi. Seničanom sa podarilo v poslednej minúte streliť gól, no nič to nemenilo na držiteľovi putovného pohára Dôvera Školského pohára SFZ za ročník 2012/13. Obe trofeje tak putujú na východ Slovenska, no obdiv a potlesk si zaslúžili všetci mladí futbalisti a futbalistky. V Nitre totiž zvíťazil v prvom rade futbal.

VÝSLEDKOVÁ ČASŤ:

CH / A3 – B4 ZŠ Sokolce - ZŠ Komenského Lipany 1:8
CH / B3 – A4 ZŠ Tilgnerova BA - ZŠ Velká Okružná Partizánske 2:4
D / C3 – D4 ZŠ s MŠ Lokca - ZŠ s MŠ Sebechleby 2:2 (4:5 p.k.)
D / D3 – C4 ZŠ s MŠ Soblahov - ZŠ Jelenec 4:0
CH / A1 – B2 ZŠ Klačno Ružomberok - ZŠ Sadová Senica 1:1 (6:7 p.k.)
CH / B1 – A2 ZŠ Okružná Michalovce - ZŠ Trieda SNP B.Bystrica 3:2
D / C1 – D2 ZŠ Vrbové - ZŠ Gessayova BA 2:1
D / D1 – C2 ZŠ Gorkého Trebišov - ZŠ B. Krpelca Bardejov 3:2

ZÁPASY O UMIETNENIE:

Chlapci o 5. miesto:
ZŠ Komenského Lipany - ZŠ Velká Okružná Partizánske 2:4

Dievčatá o 5. miesto:
ZŠ s MŠ Soblahov - ZŠ s MŠ Sebechleby 4:1

Dievčatá o 7. miesto:
ZŠ s MŠ Lokca - ZŠ Jelenec 3:2

Chlapci o 7. miesto:
ZŠ Sokolce - ZŠ Tilgnerova BA 2:8

Chlapci o 3. miesto:
ZŠ Klačno Ružomberok - ZŠ Trieda SNP B.Bystrica 3:0

Dievčatá o 3. miesto:
ZŠ Gessayova BA - ZŠ B. Krpelca Bardejov 2:3

FINÁLE dievčatá:
ZŠ Gorkého Trebišov - ZŠ Vrbové 5:2

FINÁLE chlapci:
ZŠ Okružná Michalovce - ZŠ Sadová Senica 4:1

 

zdroj: SFZ