Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

25. 06. 2013 o 14:56

Tatran Betliar sa prebojoval na šiestoligové trávniky

autor: Karol Csobadi
2583x čítanéV najvyššej okresnej futbalovej súťaži riadenej ObFZ v Rožňave si prvenstvo s právom postupu do šiestoligovej spoločnosti vybojovali v práve skončenej sezóne futbalisti Tatrana Betliar. Pre Betliarčanov je to návrat na regionálne trávniky teda tam, kde už pred deviatimi sezónami naposledy pôsobili. Najprv hrávali piatu ligu a neskôr štvrtú ligu, spolu aj s Rožňavou. Od novej sezóny 2013/2014 tak budú piatym gemerským zástupcom šiestej ligy KG popri Gem. Polome, Gemerskej Hôrke, Dobšinej a Krh. Podhradí.

"Do sezóny sme nastúpili s novým hrajúcim trénerom Vladislavom Vávrom, ktorý je vlastne navrátilcom do Betliara, kde už predtým dlhé roky hrával. Jeho príchodom sa výrazne zlepšila tréningová morálka i disciplína. Káder sa doplnil o bratov Lörincovcov, prišiel Roman Kováč. Tieto príchody sa osvedčili a začalo sa to odzrkadľovať na zlepšenej výkonnosti celého kolektívu. K jednotlivým zápasom sme pristupovali s plnou vážnosťou, výrazne sa zlepšila komunikácia a kolektív sa  jednoznačne utužoval a stmeľoval. Mrzia, samozrejme, štyri prehry, ale ako sa hovorí, nie vždy sú hody. Príčinu vidím v občasnom výpadku zodpovedného prístupu hlavne v Rudnej či V. Slanej, ako i vykartičkovaní sa hráčov Demetera a Kováča pred zápasom na Dedinkách. Citeľne chýbali a bez nich to jednoducho nešlo.  Do jarnej časti sme prístup ešte viac zlepšili a štyri kolá pred koncom sezóny sa situácia vykryštalizovala do takej miery, že sa dalo uvažovať o jednoznačnom prvenstve s možnosťou postupu. Chceme teda šiestu ligu vyskúšať, nakoľko už okresná súťaž stráca na úrovni čo do kvality. Nateraz budú mať chlapci dva týždne pauzu a potom už ideme na ostro. Piateho júla začíname prípravu turnajom v domácom prostredí za účasti Rožňavy a Malej Idy.  Bude to dobrá príležitosť vyskúšať posily , ktorých máme vo výhľade ako i nového hráča z Michaloviec a Jano Gonos sa nám vráti z hosťovania z Rož. Bystrého.  Myslím si, že s takýmto kádrom môžeme v šiestej lige jednoznačne uspieť a konkurovať aj mužstvám s dlhodobým účinkovaním,“ uviedol Gejza Čižmár, predseda TJ Tatran Betliar.

Podmienkou pre štart v šiestoligovej spoločnosti je mať v klube dve mládežnícke družstvá. "Jedno musí hrať už dlhodobo a preto po doplnení kádra dorastu Vyšnej Slanej  o niekoľko našich chlapcov bude tento dorast v novej sezóne figurovať pod našim klubom. Druhým tímom ostáva prípravka,“ doplnil vedúci mužstva Pavol Letanovský.

Postup vybojovalo mužstvo pod týmto vedením: Gejza Ćižmár - predseda klubu, Ladislav Kováč - tajomník klubu, Pavol Letanovský - vedúci mužstva, Vladislav Vávra - tréner mužstva, Monika Vávrová - klubový manažér.

Káder: Árvay Ľubomír, Árvay Martin, Poťmák Lukáš, Benedikty Ján, Tököly Ivan, Kelíšek Juraj, Kováč Vladimír, Kováč Roman, Cilovič Asmir, Demeter Miroslav, Lorincz Ivan, Lorinc Ladislav, Gonos Jaroslav , Varga Ladislav, Barkasz Zsolt, Herchl Erik, Vávra Vladislav,

 

2012/2013

1. Betliar   26     21     1      4      104:29      64  

Doma:

1. Betliar    13    13     0      0          64:7     39

Vonku:

1. Betliar    13     8     1       4        40:22     25