Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

02. 07. 2013 o 17:05

Aj v našom regióne karty už rozdali

autor: Eugen Magda
1376x čítanéKedysi to bol problém, súčasné prideľovanie čísiel tomu už vôbec nenasvedčuje, najmä, nie v súťažiach seniorov, lebo v tých to ide hladko, prakticky bez pripomienok. Svedkami tejto skutočnosti sme boli aj na regionálnom aktíve ŠTK VsFZ s klubovými funkcionármi, ktorý bol v pondelok 1.júla v podvečer v zasadačke v známom košickom Bielom dome.

Prvý vystúpil s úvodným príhovorom predseda VsFZ Richard Havrilla, ktorý hovoril o tom, ako chce zväz aj ďalej podporovať mlaď a súčasne niekoľkým slovami naznačil pripravovanú reorganizáciu súťaži na Slovensku, pri ktorej majú okrem iného v ročníku 2014/15 vzniknúť dve skupiny II. ligy a od tohto kroku sa budú odvíjať aj súťaže v regiónoch. Od spomínaného ročníka bude takto III. ligu opäť riadiť VsFZ. Okrem toho sa futbal vráti k dvom skupinám IV. ligy a namiesto VI. ligy bude iba V.! Pravda, viac konkrétnosti sa dozvieme po polovici súťažného ročníka 2013/14, takže trochu vyčkajme...

Jeseň sa pre mužstvá so 16 účastníkmi začne v nedeľu 4. augusta, a tie či majú v regionálnej súťaži súťaži po 14 celkov, otvoria majstrovskú sezónu o týždeň neskôr. Ešte pred týmto oznamom predseda ŠTK Ing. Štefan Olšavský zhodnotil uplynulý ročník 2012/13 slovami: „V našich súťažiach sme mali zapojených 118 mužstiev dospelých, ale celkovo aj s dorastencami a žiakmi sme v súťažiach VsFZ mali 403 kolektívov .“ Tieto fakty jasne prezrádzajú s akou masou ľudí pracovala ŠTK. Jej predseda však zdôraznil: „Popri nedostatkoch, ktoré sa vyskytli, konštatujem, že stretnutia sa hrali určite v športovejšej atmosfére ako po minulé roky.“ Vyslovil tiež poďakovanie za zvládnutie termínov v jarnej časti súťaže, veď toľko odložených kôl a zápasov kvôli nežičlivému počasiu nezažil od roku 1985, odkedy pracuje v ŠTK. Nakoniec pomohol aj kalendár s dvoma štátnymi sviatkami, takže všetci dohrali súťaž k spoločnej spokojnosti. Hovoril tiež o výhodách výpočtovej techniky, ktorá sa stáva čoraz väčším pomocníkom ako zväzovým, tak aj klubovým funkcionárom a najnovšie aj pri prestupoch.

Oproti vlaňajšku ŠTK musela kontumovať o sedem stretnutí viac - teda 81. Za neúčasť hostí na stretnutí až 24, pre pokles hráčov pod hranicu 7 spolu 32 a za neoprávnený štart hráča - 13. Na jednej strane nás neteší vysoký počet kontumácii za nenastúpenie družstiev, pokles hráčov pod hranicu 7 a neoprávnený štart hráča, ale na druhej strane ŠTK veľmi pozitívne hodnotí vývoj v počte kontumácii za inzultáciu rozhodcu na stretnutie. Predseda ŠTK Š. Olšavský povedal: „S radosťou konštatujem, že sme dosiahli historicky najnižšie číslo 3, čo je na počet odohraných stretnutí úplne zanedbateľné. Vyplýva to zrejme aj z dobrej práce komisie rozhodcov, keď mnohí zástupcovia klubov po stretnutiach konštatovali, že rozhodcovia v porovnaní s minulosťou pískali veľmi dobre.“ Nuž, takéto fakty sú ozaj chvályhodné a je dobré, že ich môžeme evidovať už aj v nižších súťažiach!

Zväz zásluhou modernej techniky bude po štvrtkových zasadnutiach bližšie ku klubovým funkcionárom klubov, ktorým chce poskytnúť čo najskôr najčerstvejšie informácie, veď aj tie môžu pomôcť službám futbalu.

Súťaž fair play vyhrala v najvyššej regionálnej súťaži v IV. lige Tesla MFK Stropkov s odmenou 340 eur pred Zemplínom Michalovce B 170 a FK Vyšným Opátskym so 100 eur. V súťaži strelcov triumfoval Miroslav Seman tiež z celku FK Vyšné Opátske s 22 gólmi.

Dodajme, že všetky kluby majú pre nový súťažný ročník svoje žrebovacie číslo. Na základe toho sa v nedeľu 4. augusta v 1. kole IV. ligy stretnú tieto dvojice: V. Tatry - Giraltovce, Plavnica - Sabinov, Svit - Snina, Svidník - Sp. N. Ves, Krompachy - V. Revištia, Stropkov - V. Opátske, Sp. Podhradie - Barca, Haniska - Michalovce B.

Nuž, organizačne všetko je pripravené, do premiéry však čaká ešte každého veľa práce.