Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

18. 07. 2013 o 13:47

V pohári Humenné i Snina vonku

autor: Marián Škuba
2005x čítanéNa pôde Slovenského futbalového zväzu bolo v stredu vyžrebované prvé kolo národnej pohárovej súťaže Slovnaft cup.

Corgoňligisti majú na úvod voľno, zápasy sa odohrajú v termíne 6.- 7. augusta. Žreb určil, že futbalisti ŠK Futura Humenné i MFK Snina budú za svojimi súpermi cestovať.

Futbalisti klubu z mesta pod Sninským kameňom chceli ukončiť uplynulú sezónu štvrtoligovo na druhom mieste, aby mali možnosť prihlásiť sa do Slovenského pohára - Slovnaft cup. Ich prianie, mať výhodu domáceho prostredia sa nenaplnilo. "Áno, priali sme si kvôli divákom hrať pohárový zápas doma, žreb nám v tomto smere nevyšiel, cestujeme na Oravu. I keď to znamená v rozpočte klubu isté náklady navyše, neberieme zápas v Dolnom Kubíne ľahostajne. Náš súper pred dvoma mesiacmi ešte účinkoval v druhej lige, znamenalo to rozdiel dvoch súťaží, čo je pre nás motivácia, ukázať si, na akej futbalovej úrovni sme. Určite nevycestujeme na Oravu na "výlet", zápas začína za stavu 0:0, chceme uspieť, snáď už v druhom kole budeme hrať doma a súper bude atraktívny," konštatoval František Hanc. Sninčania museli kvôli Slovnaft cupu riešiť svoju súťaž, pretože žreb IV. ligy určil na stredu 7. augusta majstrovské 2. kolo a v ňom zápas Snina - Svidník. "Už dávnejšie sme zaslali do pohára prihlášku a so Svidníkom sme sa dohodli na preloženie zápasu. Podľa všetkého to bude hneď o týždeň, rovnako v stredu," dodal manažér a tréner MFK Snina v jednom.

Žreb Slovnaft cupu určil aj dvojicu FK Poprad - ŠK Futura Humenné. Znamená to, že v letnom období tak musia humenskí futbalisti absolvovať futbalový výjazd na "umelú trávu" do Spišskej Belej, kde by mali mať Popradčania (kvôli výstavbe štadióna) aj túto sezónu svoj prechodný domov. Paradoxne sa oba celky stretnú v priebehu troch - štyroch dní dvakrát. V stredu - štvrtok (6.- 7. 8.) pohárovo Poprad - Humenné, v sobotu (10. 8.) treťoligovo Humenné - Poprad. 

 

Vyžrebované dvojice 1. kola Slovnaft cupu (hrá sa na jeden zápas v termíne 6.- 7. augusta 2013)

Skupina Východ:

Baník Ružiná - MŠK Fomat Martin

FK Haniska - ŽP Šport Podbrezová

MFK Dolný Kubín - MFK Snina

MŠK Námestovo - MFK Zemplín Michalovce

FK Čadca - 1. FC Tatran Prešov

Partizán Bardejov - ŠK Odeva Lipany

MŠK Rimavská Sobota - MFK Moldava n/B.

ŠK Milénium 2000 Bard. Nová Ves - FC Lok. Košice 

FK Poprad - ŠK Futura Humenné

TJ Baník Kalinovo - MFK Tatran Lipt. Mikuláš