Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

26. 07. 2013 o 12:57

Snina i Medzilaborce pustili kanonierov

autor: Marián Škuba
1433x čítanéLetné futbalové prípravné dianie sa pomaly chýli k svojmu záveru, o týždeň je na programe ostrý štart. V "kuchyni" MFK Snina sa však udiala zaujímavosť, keďže káder opustil kanonier mužstva Štefan Pčola. Bez svojho najlepšieho strelca vstupuje do sezóny aj MŠK Spartak Medzilaborce.

Sninská futbalová novinka z kádra "áčka" hovorí, že Štefan Pčola bude v novej sezóne hájiť farby SC Ritzing, účastníka tretej rakúskej ligy. "Pred dvoma týždňami bol na skúške, SC Ritzing odohral doma zápas proti maďarskému prvoligistovi, a aj keď Rakúšania prehrali 0:3, typovo sa im Števo Pčola páčil a dohodli sa s ním na ročnom pôsobení. Je to klub, ktorý pracuje rýdzo v profesionálnych podmienkach a má za cieľ postúpiť do druhej ligy. Na jednej strane nám je ľúto, že strácame kanoniera, na strane druhej sme radi, že sa Števo ukázal v dobrom svetle aj bez streleného gólu, je to pre klub dobrá vizitka. Každý futbalista je nahraditeľný, aj my sa budeme musieť starať, aby nám z gólov v sezóne neubudlo. Držíme Števovi palce, nech sa mu darí," poznamenal Marek Lukáč.

O týždeň začína tretia i štvrtá liga sezónu 2013/2014, a tak sú na programe generálky pred ostrým štartom. MFK Snina privíta v sobotu (27.8.) o 17.30 hod. doma Sobrance, ŠK Futura Humenné doma v nedeľu (28.8.) o 17.00 hod. prešovské "béčko".

Pod medzilaborskou Kamjanou sa už dlhodobo snažia zapracovať do mužstva vlastných odchovancov, ktorých na trávniku usmerňujú harcovníci. Medzi skúsených futbalistov patrí aj Vladimír Gavula (na snímke), kanonier MŠK Spartak Medzilaborce, ktorý v uplynulej sezóne nastrieľal 23 gólov. Jeho však budú musieť Spartakovci nahradiť, pretože pracovne (z časti aj futbalovo) má namierené do Nemecka.