Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

29. 07. 2013 o 12:35

Internacionáli Slovenska pre Mira Labuna + fotogaléria

autor: Marián Škuba
3125x čítanéPiatok 26. júla bol dňom, keď sa na sninskom futbalovom štadióne konala Benefícia pre Mira Labuna. A bolo to už po desiatykrát, keď sa na sninskom trávniku zišli kamaráti, bývalí spoluhráči Mira Labuna, ktorému sa futbalová šťastena otočila chrbtom. Zranenie chrbtice pri hlavičkovom súboji ho pred devätnástimi rokmi posadilo na invalidný vozík.

Miroslav Labun začínal s futbalom práve v Snine a tamojší futbalový klub v spolupráci s mestom Snina na prelome júla - augusta už desať rokov realizuje benefíciu, ktorej súčasťou je popri futbale aj zbierka pre rodáka z Rokytova pri Humennom. Desiaty ročník bol výnimočný aj z dôvodu, že do mesta pod Sninským kameňom zavítali Internacionáli Slovenska vedení dvojicou Jozef Adamec - Ladislav Petráš. Že to tak bolo, zariadil Vladimír Drobňák. "S týmto nápadom, myšlienkou som na konferencii SFZ oboznámil Jána Kováčika, prezidenta SFZ, ktorý sa toho "chytil" a pričinil sa o to, že ikony slovenského futbalu sú dnes tu, pri Mirovi Labunovi, v Snine. Som vďačný aj primátorovi mesta, vzácna návšteva bola prijatá tak, ako sa patrí. Ich návšteva je veľkou vecou," podotkol prezident klubu.

Aspoň na pár hodín sa tak dostal Miroslav Labun medzi bývalých spoluhráčov, kamarátov. "Vďaka Vladovi Drobňákovi, všetkým, ktorí mu pomáhajú, pamätajú, že som tu niekedy hral. Hrával som aj v Humennom, či Prešove, no tieto kluby akosi zabudli, majú svoje problémy. Vážim si, že pán tréner Adamec, ktorý ma trénoval v Bystrici, Laco Petráš, chlapci Kinder a ďalší, proti ktorým som ešte hrával federálnu ligu, prišli," dodal.

Desiata Benefícia pre Mira Labuna začala slávnostne, v budove zrekonštruovaného sninského kaštieľa. "Takéto futbalové persóny nezavítajú do Sniny často, preto sme ich privítali v kaštieli, lebo oni sú futbaloví páni - grófi a tí patria do kaštieľa. Benefícia na trávniku bola prehliadkou slávy slovenského futbalu, poctou pre Mira Labuna, diváci, ktorí prišli a návšteva ma potešila, mohli byť iba spokojní, nadšení. Vlado Drobňák na svojho kamaráta nezabúda, čo je správne, chlapské," konštatoval Ing. Štefan Milovčík, sninský primátor.

 

Výber MIRA LABUNA - Internacionáli SLOVENSKA 2:6 (0:3)

Góly: 41. Papiak, 46. Lukáč - 12. a 23. Majoroš, 33. a 40. Diňa, 30. Kozák, 51. Zátek

Rozhodovali: Czetö - Gnip, Barát; hralo sa 2 x 30 min., 400 divákov.

Výber Mira Labuna: J. Lajtár, Pe. Diňa - V. Gombár, M. Prusák, J. Valkučák, D. Papiak, A. Demjanovič, F. Hanc, M. Lukáč, M. Krivjančin, J. Krivjančin, J. Pachník, V. Semanco, J. Maliňák, L. Kocurišin, V. Lukačik, M. Nazad, M. Golenya, B. Majerník.

Internacionáli SR: S. Fišan - L. Petráš, J. Adamec, Pa. Diňa, Š. Maixner, V. Kinder, I. Kozák, M. Sovič, I. Lapšanský, T. Zátek, R. Semeník, Ľ. Faktor, J. Majoroš, O. Krištofík.

Galéria
Internacionáli Slovenska pre Mira Labuna + fotogalériaInternacionáli Slovenska pre Mira Labuna + fotogalériaInternacionáli Slovenska pre Mira Labuna + fotogalériaInternacionáli Slovenska pre Mira Labuna + fotogalériaInternacionáli Slovenska pre Mira Labuna + fotogaléria