Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

31. 07. 2013 o 14:06

Humenčania omladili káder

autor: Marián Škuba
1704x čítanéOproti uplynulej sezóne odišiel kapitán a traja "michalovskí" futbalisti, naopak do kádra pribudli štyria vlastní mladí odchovanci.

  Vedenie ŠK Futura Humenné vstúpilo do letnej prípravy s trénerskou dohodou s Ondrejom Dudom. V nej bola aj pripomienka, že v prípade angažmánu zo zahraničia klub spod Vihorlatu žiadne prekážky koučovi klásť nebude. Ondrej Duda začal letnú prípravu s Humenčanmi, ale tá trvala iba dva dni. Prišla ponuka z arabského futbalového sveta. A tak došlo na alternatívu "hrajúceho trénera". Do tejto pozície sa dostal harcovník mužstva Russlan Ljubarskij. Tréningovo a počas stretnutí na lavičke mu je asistentsky nápomocný Martin Tongeľ.

  Krátku letnú prípravu absolvovali humenskí futbalisti v domácich podmienkach, odohrali štyri prípravné stretnutia, pričom výsledková bilancia je vyrovnaná. Začali víťazstvom 4:1 v Liptovskom Mikuláši, v generálke s excorgoňligovým Tatranom Prešov prehrali 0:2, následne doma vyhrali s Vranovom 4:3 a humenská generálka s prešovským "béčkom" dopadla 0:1. Prešov teda výsledkovo "nerezal".

  Káder ŠK Futura Humenné sa oproti uplynulej sezóne výrazne omladil. Kvôli pracovným povinnostiam sa už nezapojil s mužstvom do prípravy kapitán Paraska, napokon nebude už farby klubu hájiť ani "michalovská" trojica Brudňák (brankár), Jakubčo a Mihok. Viac priestoru dostávajú vlastní odchovanci, v príprave hrávali Harvila, J. Babin, M. Babin a Macej.

  Keďže žrebovacie "čísla" do sezóny 2013/2014 si Trebišov i Humenné ponechali rovnaké spred roka, aj túto sezónu otvorí vzájomné derby na ihrisku Slavoja. Vtedy sa tešili domáci z tesného víťazstva 2:1. Po nedeli čaká na futbalistov ŠK Futura iba krátky oddych, keďže hneď v stredu odohrajú zápas 1. kola Slovnaft cupu vo Vranove a v sobotu privítajú v domácej súťažnej premiére Poprad. Takže humensky "anglický" úvod.

 

  ŠK FUTURA Humenné

brankári - Bálint, Vohár

obrancovia - Peter Šuľák, Pavol Šuľák, Hreško, Dysko, J. Babin

stredopoliari - Ljubarskij, Harvila, Popik, Demčák

útočníci - Macej, M. Babin, Legdan, Filip, S. Karnaj

(očakáva sa príchod Voroňáka zo zahraničia a po zranení pripojenie k mužstvu Vasiľa).