Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

05. 08. 2013 o 21:03

Kvalitná hra i góly

autor: Attila Mikloško
1591x čítanéČasy sa hlavne v mládežnických kategóriách markantne menia. V súťažnom ročníku 2012/13 hrali domáci s Bardejovskou Novou Vsou (2. miesto v ročníku 2012/13 v IV. lige šarišskej) 2:3 doma, vonku prehrali 0:4. Hostia sa pred úvodným hvizdom netajili ambíciou nadviazať na úspešné vzájomné predchádzajúce výsledky. Opak bol však pravdou. Výborne poskladané družstvo dorastu Šarišských Michalian nastúpilo na svoj prvý majstrovský futbalový zápas v III. lige šarišská pod vedením nového trénera Tibora Guzíka.

 

III.liga šarišská VsFZ - 3.8.2013

I.kolo

OŠFK ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY - FK MILÉNIUM 2000 BARDEJOVSKÁ NOVÁ VES 8:1 (2:1)

Domáci mládežníci dokázali stúpajúcu futbalovú formu z letnej prípravy pretaviť aj do majstrovského zápasu. Po nádhernej štandardke súpera ( Džamba vymietol z 25 metrov už v 11. minúte Štvartakovu pavučinu), dôrazna a aktívna  hra domácich  dostala súpera pod tlak a už do prestávky ukazovateľ skóre ukazoval 2:1.

V druhej časti hry bolo na hracej ploche už iba jedno družstvo.  Tréner Guzík poslal do zápasu dvoch lavičkových  "žolíkov" aj preto skaza hostí bola definitívne dokončená. Po pekných akciách počet presných zásahov na svetelnej tabuli utešene narastal. Za zmienku stojí "čerešnička na torte, Palčov frajer na záver". Unikátny gól po páde a zdvihu, otočkou, "padajúci list" z 19-tich metrov pod brvno.

Zo  strany domácich to bol  premyslený, rýchly, agresívny a efektívny futbal, ktorý polahodil výsledkom aj predvedenou hrou. V Šarišských Michaľanoch sa môžu už iba tešiť na nasledujúci sobotňajší zápas."

Tréner OŠFK Tibor Guzik: "Súper nás ničím neprekvapil. Napriek inkasovanému gólu sme mali hru pevne v rukách. Vedel som, že výsledok sa v konečnom dôsledku musí prejaviť. Zápas ukázal, že moje družstvo je na súťaž  lepšie kondične pripravené ako náš súper. Odzrkradlilo sa to aj na výsledku. Už teraz sa tešíme na druhé kolo, v ktorom sa stretneme s výberom Fintíc."

Góly: 29., 89. P. Zošš, 32., 76. M. Dužda, 52., 59. M. Kovaľ, 47. E. Némethy, 70. J. Palčo - 17. D. Džamba.

OŠFK: P. Štvarták - J. Seman (82. K. Vaňo), D. Drobňák, D. Boguský - E. Némethy (78. D. Motýľ), M. Kovaľ, J. Palčo, M. Dužda (80. R. Dufalo) - A. Šimčík, D. Lichvár (61. M. Minár)

FK Milénium: M. Salasovič - M. Hanč, Š. Kačšák, E. Stachura (76. Š. Kuľka), D. Džamba - S. Harbaľ, L. Sosňák, A. Pavúk, M. Maxin - J. Orenič, F. Olejňák

Galéria
Kvalitná hra i gólyKvalitná hra i gólyKvalitná hra i gólyKvalitná hra i góly