Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

06. 08. 2013 o 07:56

Dvadsať derby zatraktívni súťaž pre Gemerčanov

autor: Karol Csobadi
2113x čítanéNastávajúca šiestoligová súťaž ročníku 2013/2014, ktorej štart sa blíži bude pre Gemerčanov určite atraktívnejšia, nakoľko azda po prvý raz bude ObFZ Rožňavu reprezentovať až päť mužstiev. K stáliciam v najnižšej regionálnej K-G súťaži VI. ligy Krásnohorskému Podhradiu a Gemerskej Hôrke, ktorí už niekoľko sezón brázdia tieto trávniky sa postupne pridali Dobšiná a Gemerská Poloma. V tejto sezóne pribudne víťaz okresných majstrovstiev Tatran Betliar, ktorý už v minulosti takmer pred desiatimi rokmi na regionálnych trávnikoch pôsobil.

V krátkej letnej prestávke jednotlivé mužstvá odohrali niekoľko prípravných stretnutí či sa zúčastnili na turnajoch. Štvorica už absolvovala aj generálku a je pripravená vstúpiť do jesenných bojov o majstrovské body. Futbalisti Gemerskej Hôrky v krátkej letnej prestávke toho veľa nestihli a odohrali iba dve prípravné stretnutia. Generálku absolvujú zajtra , keď nastúpia proti Krh. Dlhej Lúke. Do sezóny vstupujú šiestoligisti Gemerskej Hôrky  s šestnásťčlenným kádrom, ktorý povedie hrajúci staronový tréner Roland Klinko, ktorý sa po návrate z misie opäť začlenil do kolektívu.

Viac derby zápasov

"Podobne sa s mužstvom už zžili aj mladší hráči, a tak sú naše ambície o niečo vyššie. Chceme skončiť do šiesteho miesta, nakoľko v posledných dvoch sezónach sme bojovali v druhej časti tabuľky. V krátkej letnej príprave sme odohrali stretnutie v Gemerskej Polome, kde sme zvíťazili a u nováčika šiestej ligy Betliari sme o gól prehrali. Čaká nás generálka a Dlhou Lúkou a potom už štartuje jesenná časť prvým kolom, keď cestujeme do V. Opátskeho. Súťaž bude atraktívnejšia aj pre fanúšikov, keďže postupom Betliara do šiestej ligy bude viac derby. Káder do novej sezóny posilní jediný hráč. Z Krh. Podhradia príde na hosťovanie Gabriel Demjén a naopak do materského klubu Tornale sa vracajú Krága s Juhászom. Krága nesplnil naše očakávania a preto sme nežiadali o predĺženie hosťovačky. Juhász odchádza do Anglicka, takže by prakticky nebol platným hráčom v nasledujúcom období,“ uviedol tajomník FK Gemerská Hôrka Ladislav Špánik.