Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

11. 08. 2013 o 08:47

Štart elektronického zápisu sa uskutočnil aj v Rožňave

autor: Karol Csobadi
1615x čítanéPočnúc súťažným ročníkom 2013/2014 aj Oblastný futbalový zväz v Rožňave prechádza v kategóriách dospelých na elektronický zápis rozhodcu.

S napätím sa očakáva, ako sa s touto úlohou zhostia hlavne rozhodcovia ObFZ. V sobotu sa odohrali dve stretnutia v predohávke prvého jesenného kola a to Štítnik - Rudná a Krh. Dlhá Lúka B - Kružná. Teoretické znalosti ako prvý prakticky realizoval rozhodca Július Gyeneš, a tak je prvý elektronický zápis v rámci súťaží ObFZ na svete. Najdôležitejšie pri vyhotovení elektronického zápisu priamo po stretnutí v dejisku zápasu je mať potrebné vybavenie a to počítač, tlačiareň a hlavne signál. 

"Ak je toto všetko technicky zabezpečené dôležitá je spolupráca s tímovým manažérom oboch klubov. Ak majú pripravené a nahraté sezónne súpisky je to oveľa jednoduchšie. V mieste stretnutia bol slabší signál a tak nahrávanie bol zdĺhavé. Rozhodol som sa zápis ukončiť až doma po zápase. Videonávod priznávam som pozrel aj desaťkrát, ale nakoniec som zápis bez problémov realizoval. Výhodou zápisu je aj skutočnosť, že po nahratí súpisiek sa zápis čiastočne uzavrie a tak už nikto nemôže nikoho dodatočne do zápisu dopisovať. Ja som si z papierového zápisu sám napísal obe súpisky, potom doplnil všetky potrebné náležitosti a pred samotným uzavretím dopísal striedania, góly, karty. Celý zápis je vlastne práca ako pri bežnom písaní na počítači a preto po každom úkone je dôležité priebežné ukladanie , aby nedošlo k strate údajov. Viacerí z nás rozhodcov sme na teoretickom seminári mali zo zápisu obavy, ale už teraz môžem tlmočiť, že je to dobrá vec a všetci ho pevne verím zvládneme k spokojnosti," uviedol rozhodca historicky prvého elektronického zápisu pri ObFZ v Rožňave Július Gyeneš.