Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

12. 08. 2013 o 13:27

Kochanovský návrat

autor: Marián Škuba
1980x čítanéV uplynulej sezóne sa stali víťazom I. triedy (7. liga) ObFZ Humenné futbalisti FKO Kochanovce. Mali tak právo postupu do VI. ligy, skupina Vihorlatsko-Dukelská, ktorú aj využili a sú teda v súťaži, ktorá združuje tímy z regiónov Humenné, Svidník a Vranov práve "humenským" nováčikom.

Najmä jarná časť súťaže I. trieda dospelých (7. liga) v rámci ObFZ Humenné sa niesla v duchu futbalových "naťahovačiek" medzi Kochanovcami a Ptičím, lebo práve tieto dva kluby bojovali o postup. Napokon mali o štyri body viac na konte Kochanovce, dve kolá pred koncom už boli istým lídrom. "Celá sezóna, ale najmä jar bola veľmi náročná. Aj keď sme zväčša vyhrávali, nebolo to vždy jednoznačné. Boj o postup by som teda označil za náročný," spomenul si na uplynulú sezónu Tomáš Sima. 

Tento mladý útočník bol v uplynulom súťažnom ročníku streleckým ťahúňom mužstva. Jednoznačne o tom svedčí jeho 32 gólov, ktorými zaťažil kontá súperov. "Spokojný som bol, pretože sa darilo mne i mužstvu. Že som sa presadil strelecky častejšie, ako ostatní nie je iba moja zásluha. Hlavná vďaka patrí spoluhráčom. Tí mi vytvárali šance, futbal je o brankárovi a desiatich hráčoch v poli, ktorí musia spolupracovať," konštatoval odchovanec humenského futbalu, ktorý mal v kochanovských radoch vizitku strelca. "Samozrejme ma to teší, ale opakujem, nie je to iba moja zásluha. Sám futbalista na trávniku nič nezmôže," poznamenal rodák zo Zubného.

Aj futbalisti FKO Kochanovce už majú za sebou letnú prípravu (už aj 1. kolo vo Vechci). Ako prebiehalo ladenie formy pred ostrým štartom do sezóny? "Povedal by som, že to bola tradičná letná príprava. Krátka, teda nebolo času veľa vymýšľať - tréningy a prípravné zápasy. Museli sme sa vysporiadať s absenciou ihriska, na zápasy sme vždy cestovali," naznačil stav skutočnosti kochanovský útočník.

 V uplynulej sezóne hrali kochanovskí futbalisti svoje domáce stretnutia na humenskom futbalovom štadióne Pri Mlyne. Tak tomu bude aj v jesennej časti šiestej ligy. Nedeľa o 10.30 hodine... "Keďže sme tam už odohrali jednu sezónu, ihrisko už máme, ako sa hovorí v oku i nohách. Čo teší, je divácky záujem tak z neďalekých Kochanoviec i samotného Humenného. Divácka kulisa bola vždy početná, pre futbal priaznivá. Nie je to síce priamo doma, ale cítime sa tam už tak," dodal Tomáš Sima.

 

Na úvod "divoko"...

1. kolo:

VECHEC - KOCHANOVCE 2:2 (0:1)

Góly: 48. J. Hajduch,  81. Mati - 8. Murinčák, 53. Jelinek

Žlté karty: Š. Hanusin, M. Adam, M. hajduch - Brindzák, Šimai, M. Rada

Vylúčení: 64. M. Adam (po 2. ŽK), 87. Čandík - 55. Brindzák (po 2. ŽK)

Vechec: J. Palko - J. Kováč (90. M. Baran), M. Hanusin, Slivka, Mati, Čandík, Ihnát, J. Hajduch, M. Hajduch, J. Adam (46. A. Demčák), Š. Hanusin (34. M. Adam).

Kochanovce: I. Bumbera - M. Kolesár, M. Jelinek, R. Brindzák, V. Gaľo, J. Karnaj (76. V. Rada), M. Kimák, P. Šimai, M. Rada, T. Sima, P. Murinčák