12. 08. 2013 o 20:40

Vyrovnanie v nadstavenom čase

autor: Attila Mikloško
1481x čítané

V prvom polčase rozháraný a nervózny výkon zo strany domácich. V druhej polovici zápasu hra "mačky s myšou". Zaslúžené vyrovnanie hostiteľa z penalty v nadstavenom čase.

DORAST - 3. kolo

OŠFK ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY - FINTICE 3:3 (1:3)

Hostia po výhre v úvodnom kole v Dulovej Vsi (3:2) si mohli zaknihovať druhé víťazstvo vonku po sebe. Do Šarišských Michalian pricestovali však iba po odohratí  jedného priateľského zápasu počas letnej prípravy,  čo sa im v konečnom dôsledku stalo osudným. Stavili jednoznačne na polčasovú kartu a tá im aj na ich na prekvapenie vyšla. Po dvoch rohových kopoch centrované lopty bez akéhokoľvek pričinenia skončili za chrbtom domáceho ochrancu svätyne Štvartáka. Domáci dorast znervóznel a venoval sa všetkému inému len nie hre, preto na ukazovateli skóre svietil stav 1:3.

Po prestávke sme videli na hracej ploche iné družstvo domácich a prakticky počas nasledujúcich štyridsiatipiatich minút sa Fintice za svoju polovicu temer nedostali. Bránili so všetkými jedenástimi hráčmi, aj preto obranný val Fintičanov padol až v hodine dvanástej. Domáci mládežníci sa tak za neúnavnú snahu a túžbu po víťazstve, dočkali aspoň remízy.

Góly: 17. Zošš (11 m), 58. M. Kovaľ, 90. Minár (11m)  -  15. a 32. M. Silvai, 44. D. Paločko.

Pred 100 divákmi rozhodoval J. Kmec.

OŠFK  Šarišské Michaľany: P. Štvartak - D. Boguský, P. Zošš, K. Drobňák, D. Motýľ - M. Dužda, M. Kovaľ, J. Palčo (46. A. Šimčík), E. Némethy - D. Lichvár, M. M. Minár

OFK Kapušany: D. Piskura - A. Harčár, L. Bača, L. Bača, M. Hric - J. Jusko, M. Gajdoš, S. Žilka, O. Horočšák, D. Paločko (54. M. Greš) - M. Silvai, F. Ferenčík

Tréner Tibor Guzík: "Začali sme dobre. Aj  napriek inkasovanému gólu sme mali hru v pevne rukách. Za stavu 1:2, sme nepochopiteľne stratili koncentráciu a zaujímali nás úplne iné veci ako futbal. Po prestávke, dôraznom dohovore v šatni, vybehlo na hraciu plochu iné družstvo. Prakticky celý druhý polčas sme hrali na jednu bránu a bolo iba otázkou času, keď vývoj zápasu zvrátime. Duel ukázal, že sa musíme  ešte veľa učiť."