14. 08. 2013 o 06:31

Šiestoligový Betliar platil nováčikovskú daň

autor: Karol Csobadi
2886x čítané

Úvodné jesenné kolo majú za sebou aj gemerskí šiestoligisti. Dobšiná a Krh. Podhradie doma nezaváhali, Gem. Poloma a Gemerská Hôrka uchmatli po bode na ihriskách súperov, žiaľ, premiérový štart sa nevydaril Tatranu Betliar. Ten nielenže prehral v Ťahanovciach rozdielom triedy, ale prišiel hneď v úvodnom kole aj o brankára, ktorý schytal červenú kartu.

Podhradčania na úvod doma nezaváhali a prvé tri body udržali proti nováčikovi z Ďurkova. Počas celého zápasu mali prevahu a hostí do žiadnej vážnejšej šance nepustili. "V domácej bráne sa objavil obranca Jurini, nakoľko všetci traja gólmani Podhradia sú mimo Slovenska. (Harhovský Nemecko, Szabó Anglicko, Kerekeš Francúzko). V bráne hostí čaroval Smetanka, ktorý zneškodnil bravúrne niekoľko prekrásnych striel v podaní našich útočníkov,“ povedal po stretnutí vedúci mužstva FK Krh. Podhradie Ladislav Jobbáď.

Dobšinčania bez problémov zdolali v domácom prostredí  súpera z Budimíra. "Hostia majú mladý behavý káder, ale chýbalo im zakončenie. Nám sa naopak príležitosti podarilo korunovať gólmi. K víťazstvu výraznou mierou prispel Barnák, ktorého zdobí hetrik,“ konštatoval tréner MFK Dobšiná Július Strelka.

Polomčania získali cenný bod v Geči. Vedúci gól dosiahol Chochol, ale domáci ešte do polčasu otočili skóre vo svoj prospech. Maroš Gallo bol však proti a druhým gólom rozhodol o deľbe bodov.

Hôrka napodobnila Polomu a z pôdy V. Opátskeho B - Krásna si doviezla taktiež bod. Zápas bol otvorený až do konca, pretože vedúci gól dosiahli domáci až v 86. min. a následne v 88. min. hosťujúci Szkokan rozhodol o deľbe bodov. "Vyrovnaný polčas, ktorý sa hral s  obojstranným nasadením, gól nepriniesol i napriek tomu, že sme mali dve tutovky v podaní Klinka a Nýiriho. Záver bol dramatický, ale podarilo sa nakoniec získať aspoň bod. Chýbala nám trojica hráčov zo základu Izák, Dostál a Lörinc, ktorých sme v sobotu uvoľnili na koncert do Tornale,“ povedal Ladislav Špánik, tajomník FK Gemerská Hôrka.

Betliarčania po inkasovaní prvého gólu v Ťahanovciach prišli už po polhodine hry o svojho brankára. Ten bol najprv faulovaný hráčom hostí Feketem. Následne však gólman Kelíšek oplácal, a tak putovali obaja predčasne pod sprchy. Neskôr I. Lörinc z nariadenej penalty skóre zrovnal, ale ešte do prestávky domáci premenili svoju penaltu a šli do šatní s jednogólovým náskokom. Po prestávke pokračovala obojstranná hra s desiatimi. Dva góly však rozvlnili sieť už iba hosťujúcej brány.

Krh. Podhradie - MŠK Ďurkov 2:0 (1:0), G: Piater, Prónyai

Dobšiná - Budimír 4:0 (1:0), góly: Barnák 3 (1 z 11m), F. Fabián

Ťahanovce - Betliar 4:1 (2:1), gól za Betliar: I. Lörinc (z 11 m)

Geča - Gem. Poloma 2:2 (2:1), góly za Gem. Polomu: Chochol, Mar. Gallo

V. Opátske - Krásna B - Gem. Hôrka 1:1 (0:0), gól za Gem. Hôrku: Szkokan (88. min.)