Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

16. 08. 2013 o 07:42

Jasenovská minulosť, stakčínska súčasnosť

autor: Marián Škuba
2891x čítanéBrankár Martin Dudič (na snímke v hornom rade vľavo) dve sezóny odchytal v jasenovských farbách, pred derby Jasenov - Stakčín je však na stakčínskej strane, kam sa v lete vrátil.

Na šiestoligovej úrovni (skupina Vihorlatsko - Dukelská) má humenský futbalový región presne šesť zástupcov. Nie je preto žiadnou výnimkou, keď sa odohrá derby. V nedeľu bude aj humenských priaznivcov futbalu lákadlom duel Jasenov - Stakčín.

Až na poslednú chvíľu sa zomlelo, že brankár Martin Dudič sa z Jasenova vrátil do Stakčína, ktorého je kmeňovým futbalistom. V ouvertúre sezóny ostal na lavičke náhradníkov. "Do stakčínskeho mužstva som prišiel bez toho, aby som absolvoval s chlapcami aspoň jediný tréning, takže bolo iba logické, že šancu dostal Biľanský, ktorého mal tréner odskúšaného. Toto rozhodnutie trénera úplne akceptujem, už som toho preskákal medzi žrďami dosť, takže nemám problém robiť "dvojku" kedykoľvek, i keď sa tomu stalo po dlhom čase. Stakčínsky káder sa od čias môjho pôsobenia dosť zmenil, ostali v ňom iba dvaja Ukrajinci, myslím však, že nebudem mať problém sa s omladeným mužstvom zžiť, len potrebujem pár tréningov," podotkol 32-ročný gólman.

  Pod Jasenovským hradom odchytal skúsený brankár ostatné dve sezóny, takže spomienky sú ešte čerstvé. "Na Jasenov spomínam iba v dobrom, bola tam dobrá partia, nielen futbalová, ale aj funkcionárska. Škoda, že sme v uplynulej sezóne vypadli, určite by sa káder udržal. Takto sa mužstvo prakticky rozsypalo, aj preto ma jasenovská remíza v Kamenici milo prekvapila," poznamenal Martin Dudič.

A aké sú brankárove očakávania pred nedeľňajším derby Jasenov - Stakčín? "Špecifické, určite. Pred dvoma týždňami som ešte myslel, že v Jasenove ostanem, veci sa však vyvinuli ináč, som opäť v Stakčíne. V sezóne prajem úspech aj Jasenovu, no keďže som teraz na stakčínskej strane, nechcem na jasenovskom trávniku prehrať," dodal Martin Dudič.

 

2. kolo:

nedeľa 18. augusta 2013 o 16.00 hod.

Jasenov - Stakčín (Jurášek - Štefanovič, Laskovský, DZ Šafranko)