Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

19. 08. 2013 o 17:39

Prvé ohlasy na Michalovce Cup 2013

autor: Daniel Dedina
2361x čítanéSlávnostným odovzdaním trofejí a ocenení pre najlepšie kolektívy a jednotlivcov dali organizátori turnaja Michalovce Cup 2013 peknú bodku za týmto úspešným turnajom. Stalo sa tak v neskorý piatkový večer, po skončení finálového zápasu, zhruba dve hodiny pred polnocou.

Po tomto záverečnom ceremoniáli zasadli pred novinárov Igor Šoltinský, predseda predstavenstva MFK Zemplín, Albert Rusnák, tréner Michaloviec a kouč víťazného Realu Madrid, Tristán Celador. Z ich odpovedí na zvedavé otázky vyberáme to najzaujímavejšie.

 

O turnaji

I. Šoltinský: "Môžem smelo povedať, že prekonal naše očakávania. Zástupcovia všetkých tímov vyjadrili s jeho priebehom spokojnosť, podľa ich vlastných slov sa tu cítili veľmi dobre a boli radi, že sa tohto podujatia mohli zúčastniť. Ak to bude možné, radi by boli súčasťou aj ďalšieho ročníka. My ich, samozrejme, s radosťou opäť uvítame. Ja by som im na oplátku chcel poďakovať za predvedenú hru. Veľká vďaka patrí aj organizačnému štábu, za prípravu celého turnaja."

A. Rusnák: "Myslím, že do bodky splnil svoj účel. Videli sme tu rôzne futbalové školy - taliansku, španielsku, ukrajinskú, rôzne prvky futbalovej moderny. Nielen pre mňa, ale myslím, že pre všetkých zainteresovaných to bol ohromný zážitok."

T. Celador: "Chcel by som predovšetkým poďakovať organizátorom a všetkým zainteresovaným, ktorí sa na chode tohto turnaja podieľali, taktiež trénerom ostatných tímov, rozhodcom, tlmočníkom. Bolo o nás naozaj dobre postarané. Musím sa priznať, že sme nečakali také milé a vrúcne prijatie, akého sa nám dostalo, za čo sme naozaj vďační. Čo sa týka športovej stránky, nemohli sme si klásť iný cieľ ako víťazstvo. Podarilo sa nám to splniť, preto sme aj v tomto ohľade spokojní."

 

O víťaznom celku

I. Šoltinský: "Chcel by som zablahoželať Realu Madrid, ktorý potvrdil povesť jedného z najlepších klubov na svete a zvíťazil napokon aj vo veľmi napínavom finále."

T. Celador: "Stále máme na čom pracovať, ale celkovo môžem s výkonmi a výsledkami nášho družstva, ktoré sme tu počas nášho pobytu predviedli, vysloviť spokojnosť."

 

O najlepších hráčoch

T. Celador: "Organizátori vybrali z každého tímu najlepšieho hráča, ja musím povedať, že v každom tíme som taktiež našiel niekoľko šikovných hráčov. Za všetkých spomeniem aspoň hráča Michaloviec s dvanástkou na chrbte (Martin Bednár, pozn. red.), z tímu Banskej Bystrice ma upútal hráč č. 10 (Branislav Vítek), zo Šachtaru sa mi páčila osmička (Artur Avagimian). Mohol by som takto pokračovať ďalej. Ak budú títo chlapci naďalej na sebe pracovať, môžu vyrásť v kvalitných futbalistov."

A. Rusnák: "Ťažko vybrať len jedno meno, kto bol najlepším hráčom turnaja. Real disponuje obrovským množstvom vynikajúcich hráčov, rovnako Šachtar a tak ďalej. Nerád by som vyzdvihoval konkrétneho jednotlivca. Som rád, že aj trénerovi Realu imponoval mladý Bednár, ktorý je dokonca ročník narodenia až 1999."

 

O zápase Michalovce - Real

I. Šoltinský: "Pre mňa to bol ´top´ moment celého turnaja. Prvýkrát v histórií sa nám podarilo vypredať štadión. Aj keď to nebolo pri zápase nášho A-tímu, ako som pôvodne predpokladal, ale pri zápase ´sedemnástiek´, nič to nemení na tom, že tá atmosféra, ktorá tu počas zápasu vládla, bola neopakovateľná."

T. Celador: "Bol to pre nás najťažší zápas na turnaji, a to z viacerých dôvodov. Išlo o vyrovnaný zápas, hrali sme v ňom proti domácemu celku, mohutne povzbudzovanom divákmi. My sme v ňom potrebovali definitívne potvrdiť postup do finále, čo sa nám aj podarilo."

A. Rusnák: "Zápas sa lámal okolo 60. minúty, naši chlapci dovtedy odviedli naozaj maximum, čo v nich bolo. V závere im už rapídne ubúdali sily. U súpera napriek výraznému prestriedaniu nedošlo prakticky k žiadnemu poklesu kvality, v tom sa s ním nemôžeme v žiadnom prípade rovnať. Preto deficit jedného hráča na strane súpera nebolo v závere v podstate ani cítiť. S prístupom u našich hráčov a vložením srdiečka do hry som však bol maximálne spokojný."

 

Myšlienky po vylúčení Sancheza (Real) a následnom otváracom góle michalovského Straku

T. Celador: "V takýchto situáciách hľadáme momentálne riešenia. V danej chvíli bolo prvoradým to, aby sme hráčov upokojili, aby nestrácali vieru vo vlastné sily a stále hrali svoju hru. V niektorých fázach zápasu hrali moji zverenci vynikajúco, čo sa premietlo aj do vyrovnávajúceho gólu."

A. Rusnák: "Spolu s celým realizačným tímom sme nielen v týchto chvíľach, ale po celý priebeh zápasu verili, že by sme ho mohli trojbodovo zvládnuť. A to i napriek tomu, že sme hrali proti futbalovému gigantovi. Šancí sme na to mali dostatok. Tie boli, samozrejme, aj na strane súpera. Remíza bola napokon spravodlivým vyústením tohto merania síl."

 

O budúcom ročníku:

I. Šoltinský: "Verím, že budúci ročník sa nám vydarí ešte lepšie a že privítame, aj keď to bude veľmi ťažké, ešte kvalitnejšiu konkurenciu."

T. Celador: "Real je veľkoklub, musí si plniť všetky povinnosti, ktoré mu z toho vyplývajú, preto prípadná účasť bude opäť závisieť od súhry viacerých faktorov. Cítili sme sa tu výborne, takže ak by bolo rozhodnutie na mne samotnom, určite by sme pozvanie radi prijali."

 

Na záver ešte prinášame prehľad individuálnych ocenení:

Najlepší hráč: Miguel Garcia (Real Madrid)

Najlepší strelec: Fabio De Paoli (Chievo Verona) – 3 góly (* o jeho prvenstve rozhodol penaltový rozstrel s rovnako trojgólovým hráčom Realu Madrid Alvarom Riverom)

Najlepší brankár: Mykyta Romanov (Šachtar Doneck)

Objav turnaja: Martin Bednár (MFK Zemplín Michalovce)

 

Najlepší hráči jednotlivých tímov (podľa realizačných tímov):

Real Madrid - Miguel Garcia (hral s č. 8 na drese)

Chievo Verona - Alessio Provenzano (č. 9)

Villarreal CF - Daniel Villanueva (č. 21)

Šachtar Doneck - Artur Avagimian (č. 8)

FK Dukla Banská Bystrica - Branislav Vítek (č. 10)

MFK Zemplín Michalovce - Michal Janočko (č. 5)

Galéria
Prvé ohlasy na Michalovce Cup 2013 Prvé ohlasy na Michalovce Cup 2013 Prvé ohlasy na Michalovce Cup 2013