20. 08. 2013 o 06:14

Maťašov strelecký koncert

autor: František Bukovina
2113x čítané

V 2. kole VI. ligy podtatranskej hostil MŠK Slavoj Spišská Belá futbalistov z Levoče. Ústrednou postavou vysokého víťazstva bol Martin Maťaš, ktorý sa na výsledku 5:0 podieľal štyrmi gólmi.

MŠK Slavoj Spišská Belá - FK 05 Levoča  5:0 (1:0)

V nedeľné popoludnie si futbaloví fanúšikovia v Spišskej Belej prišli na svoje. Ich futbalisti  v peknom a slnečnom počasí po dobrom výkone rozstrieľali svojho súpera z Levoče. Od úvodných minút zápasu hrali zodpovedne a dôrazne, so zabezpečenou obranou a rýchlym prechodom do útoku. V obrannej činnosti robili minimum chýb a prakticky nedovolili súperovi vážnejšie ohroziť svojho brankára. Levočania sa  snažili, no na dobre hrajúcich Belančanov jednoducho nestačili. Úvodný gól zápasu strelil  Depta. V 20. minúte si nabehol na centrovanú loptu a prudkou strelou úspešne zakončil peknú akciu. Do prestávky mali Belančania ešte zopár gólových príležitostí, ale Heutschy, Čarnogurský ani Maťaš neboli úspešní. A tak po dobrom výkone domácich futbalistov v prvom polčase bolo na ukazovateli skóre chudobných 1:0. Do druhého polčasu nastúpili Belančania v nezmenenej zostave a už v 47. minúte sa tešili z druhého gólu. Jeho autorom bol Maťaš, ktorý prekonal inak dobre chytajúceho brankára Špernogu. Od týchto chvíľ sa domáci futbalisti zahrýzli do svojho súpera ešte dôraznejšie. Ich útočná, kombinačná hra s množstvom zakončení sa musela páčiť. V 68. minúte pridal svoj druhý gól opäť Maťaš, ktorý bol pri streleckej chuti. Hosťom z Levoče zjavne dochádzali sily. Nestačili na svojho súpera a dopúšťali sa chýb, z ktorých ťažili domáci futbalisti. Svojim tretím gólom si pripísal na svoje konto hetrik Maťaš. To, ale  ešte nebolo z jeho strany všetko. Svoj gólový koncert zakončil aj štvrtým gólom a upravil na konečných 5:0 pre MŠK. Levočania prehrali vysoko, ale mohli prehrať aj oveľa vyššie. Poďakovať sa môžu výborne chytajúcemu brankárovi Špernogovi, ktorý  ich zachránil od dvojcifernej prehry.

Martin Maťaš v prvých dvoch kolách nastrieľal päť gólov je najlepším strelcom a určite bude ozajstnou útočnou posilou.  Aký je to pocit nastrieľať súperovi v jednom zápase štyri góly ? „Pocit je to fajn. Cítim veľkú dôveru celého tímu počnúc  všetkých spoluhráčov a realizačného tímu. Budem sa snažiť dopriať takéto pocity mojim spoluhráčom, aby sa mohli aj oni vyjadriť k pocitom zo strieľania gólov, ktoré im budú naservírovane ako mne.“ Ako ste spokojný s výkonom celého mužstva? „Na hodnotenie a analýzu zápasu nie som kompetentný, ale z môjho pohľadu to bol zodpovednejší a disciplinovanejší výkon ako ten v Tepličke. Máme ešte čo zlepšovať a nemali by sme už lietať v oblakoch.“

Góly: 47., 68., 77. a 80. Maťaš, 20. Depta

Rozhodovali: Maček - Kandráč, Choma

Počet divákov: 350

MŠK: Janovský - Andráš, Milaňák, P. Marhefka , Gancarčík, Depta, Pokrivčák, Heutschy, Čarnogurský, Zacher, Maťaš – striedali Barnáš, M. Marhefka, Džadoň

FK: Špernoga - Lešňovský, Vysocký, Koršala, Šimonič, Ferenc, Eliáš, Bašista, Pavlov, Kramarčík, Zavacký – striedali Regec, Dravecký, Bednár