Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

23. 08. 2013 o 19:05

Sabinov ťaží z Lapošovho streleckého apetítu

autor: Daniel Dedina
2177x čítanéV Sabinove zrejme našli patent na dobré vstupy do sezóny. V minulom ročníku bol MFK Slovan po troch kolách prvý, teraz je po štyroch odohratých zápasoch len o jeden stupienok nižšie. Navyše, má vo svojich radoch momentálne najlepšieho strelca súťaže, sedemgólového Róberta Lapoša (1993).

Tento mladý odchovanec tunajšieho klubu získaval ostrohy v mládežníckych výberoch Tatrana Prešov, aby sa cez jeho juniorku, s vidinou získania väčšej zápasovej praxe, vrátil v priebehu minulej sezóny tam, kde s futbalom začínal. Chvíľu mu trvalo, kým sa zžil s kolektívom, ale od začiatku ukazoval, že by mohol byť prínosom, jeho rýchlosť a dynamika na súpera platila. Naplno sa to prejavilo v úvode tejto sezóny, do ktorej odštartoval sťaby strelecká kométa.

V prvom zápase na ihrisku Plavnice ešte neskóroval, v druhom jediným gólom neodvrátil domácu prehru Sabinova proti Svitu. Ale potom to už prišlo! Pri výhrach 3:0 vo Svidníku a 4:0 v domácom prostredí proti Krompachom zaznamenal v oboch prípadoch hetrik! Z celkového počtu deväť gólov, ktorými Sabinov zatiaľ zaťažil kontá súperov, zaznamenal samotný Lapoš sedem! Vskutku úctyhodná bilancia!

Robo, v nedeľu ste zdolali Krompachy presvedčivo 4:0. Ako by si tento duel s nováčikom súťaže charakterizoval?

"Vstupovali sme doň s vedomím, že si už ďalšiu domácu prehru nemôžeme dovoliť. Vedeli sme, že to nebude jednoduché. Súper bol silný na lopte a dokázal si vytvoriť menšie náznaky šancí, našťastie pre nás ich nevyužil. Dôležitý bol gól do šatne, ktorým sme zvýšili naše vedenie na 2:0. V druhom polčase sme potom pridali ešte dva góly a zaslúžene sme ho doviedli do víťazného konca."

Sabinov má zatiaľ druhý najproduktívnejší útok v súťaži, čo je však omnoho zaujímavejšie, z deviatich gólov družstva si ty zaznamenal až sedem. Ktorý z nich považuješ za najkrajší a ktorý za najdôležitejší?

"Ťažko povedať, ktorý bol najkrajší. Osobne si myslím, že každý gól je niečím výnimočný. Všetky si veľmi cením, pretože pomáhajú tímu, aj mne osobne."

Čomu možno pripísať takýto raketový vstup do sezóny?

"Priznám sa, že som to sám nečakal. Stále sme len na začiatku, dôležité budú ďalšie zápasy. Pevne verím, že sa v nich budem naďalej zlepšovať a svoju terajšiu bilanciu vylepším o ďalšie presné zásahy."

Zmenilo sa, vplyvom udalostí z posledných dní, niečo na tvojom postavení v tíme?

"Myslím si, že nie. Moja pozícia v tíme sa tým nijako nemení. Som v ňom predsa na to, aby som strieľal góly, o čo sa aj v každom zápase snažím." 

Po štyroch odohratých zápasoch tróni družstvo na druhej priečke tabuľky. Aké sú na to ohlasy v kabíne? Kam siahajú celkové ambície tohto mladého tímu?

"Je pravdou, že úvod nám vyšiel, ale je potrebné aj naďalej pokračovať v takýchto výkonoch, aby nám na konto pribúdalo čo najviac bodov. Víťazstvá neprídu samé od seba, je pre ne potrebné aj niečo urobiť. V celkovej tabuľke chceme skončiť čo najvyššie, naším cieľom je pohybovať sa na popredných miestach."

A čo osobné ciele a motivácia?

"Tak ako väčšina futbalistov, aj ja by som rád okúsil vyššiu súťaž. Láka ma aj predstava vyskúšať si angažmán v zahraničnom klube."

V rámci 5. kola cestuje Sabinov v nedeľu do Stropkova. Paradoxne, vonku sa vám zatiaľ darí viac, v dvoch zápasoch ste ešte nestratili ani bod. Aký priebeh možno očakávať?

"V Stropkove nás nečaká nič ľahké, práve naopak, určite to bude náročný duel. Napriek tomu sa, bezpochyby, opäť pokúsime o bodový úlovok, najlepšie by bolo vracať sa domov opäť s plným ziskom."

Bude medzi strelcami opäť figurovať meno Lapoš?

"Bol by som veľmi rád, ak by to tak bolo. Bolo by super, keby sa mi opäť podarilo skórovať a ešte lepšie ak by môj gól pomohol tomu, že by sme zo Stropkova neodchádzali naprázdno."

 

Foto: archív autora - R. Lapoš prvý zľava, pri lopte