Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

23. 08. 2013 o 21:07

Umelý trávnik už má aj V. Opátske

autor: Jaroslav Glovičko
3079x čítanéÉra malých asfaltových ihrísk je už dávno minulosťou, teraz sa do popredia tlačia multifunkčné ihriská. Vo Vyšnom Opátskom sa rozhodli svoje malé asfaltové ihrisko zrekonštruovať a podarilo sa im to zrealizovať v krátkom čase. Niečo viac ako mesiac im stačil na to, aby v strede tohto týždňa (21.8.) mohli slávnostne otvoriť malé ihrisko s umelým trávnikom. Hneď ho aj pokrstili futbalovým zápasom ktorého výsledok nebol vôbec dôležitý. Proti sebe nastúpil výber FK V. Opátskeho proti bývalým hráčom košickej miniligy.

V septembri tomu bude už 40 rokov čo sa odohralo prvé kolo košickej miniligy. Za tie roky sa zápasy hrali na rôznych miestach mesta, avšak od roku 1996 sa natrvalo táto súťaž usadila v športovom areáli vo Vyšnom Opátskom. Za tie roky si užilo staré asfaltové ihrisko svoje a nespĺňalo už požiadavky na  túto súťaž. Aj preto sa partia okolo Pavla Turczyka i Tomáša Hardu rozhodli ihrisko zrekonštruovať, aby od novej sezóny, ktorá štartuje počas budúceho víkendu sa hralo na novom trávnatom povrchu.

Počas letnej prestávky sa im to aj podarilo a v strede tohto týždňa za prítomnosti predsedu VsFZ Richarda Havrillu ihrisko slávnostne otvorili. 

Za extrémne krátku dobu sa podarilo vybudovať ihrisko, pričom pomocnú ruku pridal aj samotný futbalový klub V. Opátske na čele s Marcelom Alexandrom. „Pokojne sa mohlo stať, že pokiaľ by sme pôvodné asfaltové ihrisko ponechali v pôvodnom stave tak by košická miniliga skončila. Predsa len hrať na asfalte už mužstvá nemali záujem a chceli využívať modernejšie športoviská. Aj preto sme sa rozhodli zrekonštruovať naše malé ihrisko, ktoré dostalo umelú trávu najnovšej generácie,“ hovorí Pavol Turczyk. Toto ihrisko nemá nič spoločné s malými multifunkčnými ihriskami, lebo má umelú trávu a pripomína futbalové ihrisko. Jeho rozmery sú 43x23 metrov, pričom samotné ihrisko je 40x20 m. S myšlienkou umelého trávnika sa zainteresovaní pohrávali od zimy a začali hľadať aj potrebné financie. Nebolo ich málo a nezískali ich zo žiadneho grantu, či od mestskej časti kde sa futbalový stánok nachádza. Rádovo to bolo niekoľko desiatok tisíc eúr, preto všetkým ktorí priložili ruku k dielu patrí poďakovanie. „Som rád, že sa nám to podarilo zrealizovať v takom krátkom čase a už počas tohto víkendu sa môže uskutočniť prvú turnaj v malom futbale. O týždeň neskôr začne samotná miniliga, do ktorej sa ešte môžu prihlásiť nové družstvá. Som rád, že sa nám podarilo udržať tradíciu tejto súťaže a náš futbalový areál vynoviť a ponechať mu futbalový život počas celého roka,“ dodal P. Turczyk.