Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

30. 08. 2013 o 07:51

Rožňavčania sú vonku akoby doma

autor: Karol Csobadi
1877x čítanéPiatoligisti SP MFK Rožňava majú po šiestich jesenných zápasoch zaujímavú bilanciu. Pred domácim publikom totiž neuspeli ani raz a nezískali ani jediný bod. Naopak, vonku akoby boli doma, z troch zápasov získali sedem bodov a ešte neokúsili trpkosť prehry. Na pôde Kalše uhrali po remíze prvý bod, následne zdolali Rudňany rozdielom triedy a v predohrávke šiesteho kola naplno bodovali aj v Sp. Vlachoch. Vonku získané body sú cenné, ale domáce chýbajú ako soľ.

Po bezgólovom polčase sa hostia rýchlym gólom ujali vedenia Kovácsom, ktorý neskôr tesný náskok aj poistil. Domáci sa dočkali kontaktného gólu tri minúty pred koncom Legártom, ale to už hostia kontrolovali hru a drámu nepripustili. „ Na predohrávku sme nastúpili v celkom silnej zostave, keď už bol k dispozícii aj Z. Breuer a taktiež Smrek. Cieľ bol jednoznačný a to zabojovať o tri body. Od úvodných minút sme hralo kombinačný futbal a prakticky domácich  do polčasu do vážnejšej šance nepustili. Naša hra vychádzala zo zabezpečenej obrany prechodom na rýchle brejky cez niekoľko dotykov. Pekné akcie však do prestávky gól nepriniesli. Hneď po prestávke Kováč vyloženú šancu zužitkoval na strelenie vedúceho gólu. Pokračovali sme v naordinovanej taktike a umnou  obrannou činnosťou úspešne čelili nakopávaným loptám domácich. Dvadsať minút pred koncom sa Kovácsovi podarili po peknej kombinačnej akcii vedenie poistiť. Rodili sa ďalšie šance, ale tie už ostali nevyužité.  V závere domáci po skrumáži v našej šestnástke vyťažili kontaktný gól, keď Legárt pretlačil loptu do siete. Následne pokračovali v nakopávaní lôpt, ale víťazstvo sme už z rúk nepustili. Bolo zaslúžené, nakoľko sme si oproti trom domácim príležitostiam vytvorili oveľa viac šancí, ktoré mohli skončiť gólmi v domácej sieti,“ povedal na margo zápasu Patrik Milata, ktorý bol v stretnutí pasovaný za kapitána, nakoľko F. Polláka stopla červená karta z predchádzajúceho kola.